رژیم صهیونیستی جمال طویل را آزاد کرد

  • کد خبر : 544650
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۳۱
رژیم صهیونیستی جمال طویل را آزاد کرد

رژیم صهیونیستی جمال طویل از رهبران حماس در کرانه باختری را آزاد کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، رژیم صهیونیستی ۴ دسامبر ۲۰۱۹ یکی از رهبران اسیرشده جنبش حماس را پس از دو سال بازداشت موقت، آزاد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین ، رژیم صهیونیستی جمال طویل از رهبران حماس در کرانه باختری را آزاد کرد.

جمال طویل ساکن شهر بیره در کرانه باختری است که از دو سال پیش در زندان‌های رژیم صهیونیستی تحت بازداشت موقت بوده است.

جمال طویل از شخصیت‌های شناخته شده در منطقه کرانه باختری رود اردن است و طبق اعلام رسانه‌های فلسطینی طویل در سال ۲۰۰۵ شهردار شهر کوچک بیره در کرانه باختری نیز بوده است.

بیشتر بخوانید:

بشری طویل دختر جمال طیل که یک عضو فعال حقوقی فلسطینی در زمینه امور اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی نیز هست در رابطه با طول اسارت پدرش در زندان‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد که پدرش پس از وعده‌های دروغین مکرر رژیم صهیونیستی در رابطه با آزادی‌اش، در زندان النقب در اعتراض به بازداشت موقت خود دست به اعتصاب غذا زده بود.

این رهبر حماس سال ۲۰۱۴ نیز همراه با شماری دیگر از اسرای فلسطینی به مدت ۶۴ روز دست به اعتصاب غذای نامحدود زده بود.

رژیم صهیونیستی ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۸ طویل را اسیر کرد و به بازداشت موقت درآورد. او از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۹ دست به اعتصاب غذا زد و در نهایت پس از این‌که سازمان زندان‌های صهیونیستی سقف معینی برای بازدشت موقت او تعیین کرد، اعتصاب غذای خود را متوقف کرد.

جمال طویل یکی از رهبران ارشد حماس و از تبعید شدگان به مرج الزهور در جنوب لبنان است. او تاکنون بارها به اسارت رژیم صهیونیستی درآمده است و در مجموع حدود ۱۴ سال در اسارت بوده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=544650

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.