رژیم صهیونیستی ایران را به بمباران تهدید کرد

  • کد خبر : 545318
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
رژیم صهیونیستی ایران را به بمباران تهدید کرد

اسرائیل کاتس وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با لحن گستاخانه‌ای اعلام کرد که بمباران ایران به عنوان یک گزینه منتفی در تقابل با این کشور نیست.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، اسرائیل کاتس وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با لحن گستاخانه‌ای اعلام کرد که بمباران ایران به عنوان یک گزینه منتفی در تقابل با این کشور نیست.

به گزارش نشریه اسرائیلی هاآرتص ، طبق اعلام صریح وزیر خارجه اسرائیل ، نخست بایستی تمام راه‌های دیگر را آزمود. اسرائیل کاتس اروپایی‌ها را هم به شرکت در ائتلاف علیه ایران فراخوانده است. اسرائیل کاتس وزیر امور خارجه اسرائیل در جریان سفر خود به ایتالیا و در پاسخ به این پرسش که آیا بمباران ایران می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های مورد نظر رژیم صهیونیستی مطرح باشد ، گفت: ما به ایران اجازه نخواهیم داد سلاح‌های هسته‌ای تولید کرده یا به آن دست یابد.

گرچه وزیر خارجه اسرائیل حمله این کشور به ایران را محتمل و در حال بحث و بررسی عنوان کرده است اما تأکید کرد که اقدام نظامی تنها زمانی مد نظر قرار خواهد گرفت که از تمام راه‌های دیگر حداکثر استفاده شده باشد.

اسرائیل کاتس افزود: چنانچه این آخرین راه ممکن برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی باشد (ادعای کاذب و مخالف عرف دیپلماتیک سیاستمداران رژیم صهیونیستی) دست به اقدام نظامی خواهیم زد.

بیشنر بخوانید:

وزیر خارجه اسرائیل گفت: اگر ایران از خطوط قرمز در برنامه هسته‌ای عبور کند، جبهه‌ای متحد از آمریکا عربستان سعودی و امارات متحده عربی را در برابر خود خواهد دید که صدها موشک به سوی تهران شلیک خواهند کرد.

وزیر خارجه گستاخ رژیم صهیونیستی همچنین ضمن اشاره به منافع مشترک اسرائیل و عربستان سعودی افزود که تهدید ایران تنها متوجه تل‌آویو و ریاض نیست و کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه و بریتانیا نیز در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل ، از نقض توافق هسته‌ای توسط ایران شکایت کرده‌اند. وزیر خارجه اسرائیل در این رابطه مدعی شد که جبهه بسیار گسترده‌ای علیه تهدیدات تهران وجود دارد.

وزیر خارجه اسرائیل که برای شرکت در پنجمین دور کنفرانس موسوم به گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای در شهر رم پایتخت ایتالیا به سر می‌برد ، در سخنرانی خود در روز جمعه گذشته  ۶ دسامبر ۲۰۱۹ نیز خواستار تشکیل ائتلافی علیه ایران شده بود.

کاتس در حالی از بمباران ایران به عنوان یکی از گزینه‌های محتمل سخن گفته که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ، آزمایش موشکی اسرائیل در روز جمعه گذشته ۶ دسامبر ۲۰۱۹ را به عنوان تهدیدی برای جمهوری اسلامی مورد انتقاد قرار داده بود.

محمدجواد ظریف در پیامی توییتری ضمن اتمی خواندن این موشک مدعی شده بود که اسرائیل این آزمایش موشکی آن را به طرف ایران نشانه رفته بود. ظریف همچنین از استاندارد دوگانه آمریکا و سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا و سکوت آنان در برابر این آزمایش موشکی انتقاد کرده بود.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545318

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.