خدمت باید در جامعه اثربخش و ملموس باشد / رضایت مردم در نظام علوی یک اصل است

  • کد خبر : 543937
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
خدمت باید در جامعه اثربخش و ملموس باشد / رضایت مردم در نظام علوی یک اصل است

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با بیان این‌که خدمت باید در جامعه اثربخش و ملموس باشد، گفت: رضایت مردم در نظام علوی یک اصل است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین توکلی سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ری با آیت‌الله محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام دیدار کرد.

آیت‌الله محمدی ری شهری در این دیدار که در روز ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام، برگزار شد، ضمن تبریک ایام باسعادت ولادت این امامزاده لازم التکریم و محدث والامقام(ع)، اظهار امیدواری کرد که به برکت وجود این بارگاه نورانی و با تلاش بیشتر، خدمات موثرتری در ادامه خدماتی که مسئولان قبل داشته اند؛ از سوی مسئولان جدید فرمانداری ارائه شود.

بیشتر بخوانید:

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام بیان کرد: هر کس در هر جایی خدمت می کند باید خدمتش در جامعه اثربخش و ملموس باشد و آثار آن را مردم در زندگی خود ببینند، زیرا اگر اثر مثبتی دیده نشد و مردم ناراضی بودند، خداوند هم رضایتی نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به عبارتی از امیر المؤمنین علیه‌السلام که در انتهای نامه ای خطاب به مالک اشتر بیان شده، تصریح کرد:  امیر المومنین علیه‌السلام در این دعا می فرمایند، از خدا می خواهم که هم به من توفیق دهد و هم به تو توفیق دهد به آنچه که رضای خودش در آن است؛ و بر تبیین رضایت خداوند از خدمتگزاران در نظام علوی می فرماید: خداوند سبحان از خدمتگزاری راضی است که دلیل روشنی بر درستکاری نزد خدا و خلق داشته باشد و نیک نامی برای کارگزار و آثار کارش در کشور محسوس و ملموس باشد.

اولویت‌های نظام علوی

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کسی که مسئولیتی دارد، باید هم پاسخگوی مردم و هم پاسخگوی خدا باشد؛ این دو ویژگی لازمه کسب رضای خداوند است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام با بیان این مطلب که رضایت مردم در نظام علوی یک اصل است، گفت: مسئولین اگر در امور، ابهام انگیز عمل کنند و توجیهی نداشته باشند، مورد پسند و رضایت خداوند نیست؛ بنابراین اموری که عموم مردم را در نظام اسلامی ناراضی می کند از سوی هر فردی در هر سمت و نهادی سر بزند مورد رضای خداوند نیست.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=543937

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.