رضایت مدیران بهداشت و درمان از پیشرفت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرقدس

  • کد خبر : 533250
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۶:۱۲
رضایت مدیران بهداشت و درمان از پیشرفت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرقدس

معاون وزارت بهداشت و درمان گفت: پروژه حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هزینه های سرمایه گذاری مثل خرید تاسیسات، آسانسور و غیره کامل شده و مانعی برای اتمام پروژه به لحاظ سرمایه گذاری وجود ندارد و قابل بهره برداری است.

قاسم جان بابائی، معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در حاشیه بازدید از بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: طبق قرارداد بیمارستان قبل از این در اختیار وزارت راه و شهرسازی بود و بدلیل حجم بالای پروژه های این وزارت سرعت ساخت بیمارستان به کندی پیش می رفت و با تلاش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستان پروژه به وزارت بهداشت محول شد و امروز شاهد پیشرفت مطلوبی در ساخت بیمارستان هستیم.

وی گفت: پروژه حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هزینه های سرمایه گذاری مثل خرید تاسیسات، آسانسور و غیره کامل شده و مانعی برای اتمام پروژه به لحاظ سرمایه گذاری وجود ندارد و قابل بهره برداری است.

جان بابائی ادامه داد: مرحله بعدی تحویل تجهیزات پزشکی است که به امید خدا تا یکماه آینده دراختیار بیمارستان قرار خواهد گرفت و به لحاظ اینکه ۷۸ درصد تجهیزات تولید کشور است، مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.

معاون وزارت بهداشت و درمان بیان کرد: بعد از راه اندازی بیمارستان تجهیزات پزشکی از جمله سی تی اسکن و تصویر برداری اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به تامین نیروی انسانی متخصص خاطر نشان کرد: تامین نیرو و تجهیزات جزو تعهدات وزارت بهداشت است که مراحل استخدام نیرو مشخص شده در آبان ماه آزمون استخدامی برگزار خواهد شد و تا زمان راه اندازی بیمارستان کارهای گزینش انجام و پرسنل استخدامی جذب بیمارستان می شوند.

جان بابائی یکی از معضلات اصلی در شهرستان را خدمات اورژانس عنوان کرد و افزود: با افتتاح بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی فی الذاته از نقل و انتقال بیماران به تهران و یا شهرهای اطراف می کاهد و نیاز مردم به اورژانس کم تر خواهد شد ولی با اینحال در حوزه بهداشت تعداد پایگاه ها کم است.

این مسئول با اشاره به اینکه انتظار مردم از بهداشت خدمات مراقبتی است گفت: مسائل کیفی و درمانی سطح شهر با افتتاح بیمارستان و همچنین ارائه خدمات تخصصی با پزشکان متخصص تمام وقت که در اختیار بیمارستان قرار خواهد گرفت تا حدودی حل خواهد شد.

وی در ادامه گفت: یکی از مشکلات اصلی مردم بیمارستان و دیگری خدمات تخصصی سرپائی می باشد بیماران به این خاطر مجبورند به تهران مراجعه کنند و به همین منظوریک کلینیک تخصصی سرپایی نیز در کنار بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ایجاد خواهد شد.

معاون وزارت بهداشت و درمان در خصوص اورژانس شهرستان نیز گفت: در خصوص اورژانس شهرستان قدس به سازمان اوژانس کشوراطلاعاتی ارائه شده تا تعداد پایگاه های سطح شهر توسعه وهمچنین اورژانس از تک کدی به دو کدی تغییر یابد و با اختصاص مرکز پیام ،نقل و انتقال بیماران به راحتی انجام و از حوادث منجر به فوت جلوگیری شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533250

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.