کارشناس حوزه اقتصادی تاکید کرد:

رشد ۲ درصدی نرخ سکه و طلا در مهرماه امسال

  • کد خبر : 616331
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
رشد ۲ درصدی نرخ سکه و طلا در مهرماه امسال
یک کارشناس حوزه اقتصادی گفت: گرانی سکه و طلا در بازار حباب نیست بلکه اثر مشهود تورم است و اگر شرایط به همین صورت باشد شاهد رشد 2 درصدی نرخ سکه وطلا در مهر ماه امسال خواهیم بود.

علی حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که به‌طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که سکه و طلا در حیطه داخل کشور حباب ندارد، اظهار کرد: استفاده از کلمه حباب، ناشی از نبود راهکار اقتصادی است و با ادامه وضعیت کنونی در بازار داخلی، می‌توان پیش‌بینی کرد که در مهر ماه امسال قیمت سکه دو درصد افزایش داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که گشایش اقتصادی و یا رویکرد اقتصادی در بازار به‌طور تقریبی در حد بسیار کم است و یا می‌توان به جرات گفت که وجود ندارد، گفت: دیدگاه به بازار نگاه سیاسی است. به عبارتی در این بازار خبرها و وقایع سیاسی احتمالی آینده پیش‌خور می‌شود.

بیشتر بخوانید:

حیدری افزود: پیش‌بینی این است که در این وضعیت در مقایسه با قبل، تردید در بازار بیشتر شود و همین بیشتر شدن ترس و تردید موجب خروج‌های هیجانی و عقلانی از بازار می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: پیش‌بینی من این است که در بازار بورس با ریزش‌های سنگین مواجه نخواهیم بود اما در سهام متعدد کاهش قیمت را تجربه خواهیم کرد.

حیدری خاطرنشان کرد: البته انتظار من این است که در سهام صادرات محور با کاهش قیمت زیادی مواجه نشویم ولی در سهامی که بنیاد قوی ندارند احتمال کاهش قیمت خواهیم داشت.

وی درباره پیش‌بینی وضعیت بازار سکه در یک ماه آتی یادآور شد: بازار طلا و سکه بازاری است که شاخص تورم را به خوبی در خود انعکاس می‌دهد. بازار سکه و طلا در ایران، تابع دو معیار مهم است که یکی نوسان انس در بازار جهانی و دیگری نوسان دلار در حیطه داخلی، ایران است.

حیدری با اشاره به این‌که برای پیش‌بینی بازار سکه باید در دو حیطه بین‌المللی و داخلی شاخص‌ها را بررسی کرد، افزود:  از نظر بین‌المللی با توجه به اینکه اقتصاد ایالات متحده روند خوش‌بینانه‌ای را طی می‌کند می توان انتظار داشت که نوسان انس در حیطه بین‌المللی تا انتخابات آمریکا، تقریباً در بیشتر موارد همراه با کاهش قیمت انس جهانی است.

این کارشناس بازار طلا و سکه تصریح کرد: اگر معیار انس را در نظر بگیرم، در یک ماه آتی سکه و طلا  به احتمال قوی روند کاهشی خواهد داشت اما با توجه به نوسان قیمت دلار در حیطه داخلی که بر بازار سکه و طلا نیز اثرگذار است، می‌توان انتظار داشت که در مهرماه تقریبا با افزایش حداکثر ۲ درصدی و در بیشتر مواقع تثبیت قیمت در بازار طلا و سکه مواجه باشیم .

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616331

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.