«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

رشد ۱۰۰ درصدی تولید گوجه سبز در غرب تهران

  • کد خبر : 587967
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
رشد ۱۰۰ درصدی تولید گوجه سبز در غرب تهران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار گفت: تولید گوجه سبز در شهریار از ۱۸ هزار تن به ۳۰ هزار تن افزایش یافت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جمعی از مسئولان شهرستان شهریار از باغ در حال برداشت گوجه سبز باغدار نمونه استانی در محصول هلو و شلیل در سال ۹۸ بازدید کردند.

سلگی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار در جریان این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز اظهار داشت: هرساله گوجه سبز، اولین محصول باغی است که قبل از سایر محصولات باغی این شهرستان به بازار عرضه می‌شود.

وی گفت: برداشت این محصول از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده است و باتوجه به اینکه گوچه سبز شهریار از مرغوبیت خاصی برخوردار و به عنوان برند این محصول مطرح است، در قیمت گوجه سبز موجود در بازار اثرگذار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار با بیان اینکه زمینه صادرات برای رقم شیشه ای این محصول به دلیل خوش طعم بودن و بازار پسندی فراهم است، افزود: پیش بینی می شود امسال تولید گوجه سبز در شهریار از ۱۸هزارتن به ۳۰هزارتن افزایش یابد.

وی، رعایت اصول باغداری از جمله کنترل علف های هرز، هرس درختان، هرس میوه، تغذیه و کنترل آفات و بیماری ها را از عوامل موثر در افزایش تولید باغات این شهرستان نام برد و تصریح کرد: این عوامل با نظارت کارشناسان پهنه های تولیدی و ارائه توصیه های لازم به باغداران محقق شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=587967

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.