راه اندازی پویش کتابخوانی در جنوب تهران / شهرری به پایتخت کتاب ایران تبدیل می‌شود

  • کد خبر : 534153
  • 20 اکتبر 2019 - 18:26
راه اندازی پویش کتابخوانی در جنوب تهران / شهرری به پایتخت کتاب ایران تبدیل می‌شود

نشست هم‌اندیشی مسئولان شهرستان ری و مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع پویش کتاب و کتابخوانی در بخش فشافویه برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، نشست هم‌اندیشی نمایندگان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، معاونان شهرداری، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر، نماینده بخشداری و همچنین مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع پویش کتاب و کتابخوانی در فشافویه برگزار شد.

پویش کتابخوانی از مصوبات کمیسیون فرهنگی شورای شهر حسن آباد بوده و در حال حاضر در مراحل پایانی کار است.

پویش کتابخوانی+تهران نیوز

تحقق پویش کتابخوانی و ارتقاء شهرری به پایتخت کتاب ایران

این برنامه‌ها در راستای تبدیل شهرستان ری به پایتخت کتاب ایران برگزار شده و قرار است تا پایان سال در تمام بخش های شهرستان ری برگزار شود.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی تهران نیوز، «پایتخت کتاب ایران» عنوان طرحی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرهای خلاق و فعال در حوزه کتابخوانی تجلیل می‌کند و اعتبارات تجهیزی و توسعه‌ای به شهر پایتخت کتاب تعلق می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) یکی از شهرستان‌های استان تهران است. ری مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی تهران است.

فَشافویه (قدیمی‌تر: پشاپویه) یکی از بخش‌های شهرستان ری در استان تهران در ایران است. این بخش دارای دو دهستان است. این بخش در واقع شامل دره پهناوری است که میان آرادکوه و حسن‌آباد در شمال و کوه مره در جنوب. کوه‌های کورابلاغ در جنوب غربی آن قرار دارد. سمت شمالی دره به وسیله پایین دست رودخانه شور و کیفیت زمین‌هایی که در قسمت جنوبی آن واقع هستند هیچ نوع آبادی وجود ندارد. زمین‌های شمالی آن نیز در نقاطی که شیب مناسب دارند قابل کشت هستند. فرآورده‌های این بخش شامل غلات، حبوبات، پنبه، چغندر، سیب‌زمینی، انجیر و انار می‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534153

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.