تا پایان سال 99 انجام می‌شود؛

راه‌اندازی ۴۱ خانه هلال در روستاهای ورامین

  • کد خبر : 614342
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
راه‌اندازی ۴۱ خانه هلال در روستاهای ورامین
مسئول مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت: تا پایان امسال 41 خانه هلال در مناطق روستایی بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین ایجاد شده و روستانشینان از خدمات این مراکز برخوردار می‌شوند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسن خدادادی بعدازظهر امروز (دوشنبه) در جلسه هماهنگی تشکیل خانه‌های هلال که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد، اظهار کرد: تشکیل خانه‌های هلال در روستاهای دارای دهیاری، با هدف آموزش روستانشینان برای ایجاد آمادگی در مقابله با حوادث‌های غیرمترقبه در دستور کار شهرستان قرار گرفته و تا کنون ۵ خانه هلال در این مناطق راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی گفت: هم‌اکنون فعالیت خانه‌های هلال در روستاهای عبدل آباد، جعفرآباد اخوان، کلاته، موسی‌آباد بختیاری و باغخواص از توابع بخش مرکزی آغاز شده و این مراکز نسبت به آموزش روستائیان اقدام می‌کنند.

مسئول مدیریت بحران شهرستان ورامین افزود: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با بخشداران و دهیاران، ۱۳ خانه هلال در بخش مرکزی، ۱۷ خانه هلال در روستاهای بخش جوادآباد و یک خانه هلال در شهر جوادآباد تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان داشت: خانه‌‌های هلال در اصل همان جمعیت هلال احمر است که با تمامی اختیارات، اقدام به ارائه آموزش‌های تخصصی به روستائیان می‌کنند تا شعار این جمعیت در هر خانه یک امدادگر محقق شود.

خدادادی یادآور شد: فعالیت این مراکز، بر پایه آموزش همگانی مردم در حوزه امدادرسانی و نجات به منظورایجاد آمادگی در روستائیان در نخستین دقایق بروز حادثه و کمک به نیروهای امدادی است تا از بروز تلفات انسانی جلوگیری شود.

مسئول مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت: طرح تشکیل خانه‌های هلال و دستورالعمل ۲۳ ماده‌ ایجاد این مراکز به دهیاران ابلاغ شده تا در خصوص چگونگی تشکیل این مراکز، از ظرفیت موجود در مناطق روستایی استفاده شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614342

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.