راه‌اندازی پویش #منزل_من_هم_زائرسراست + جزئیات

  • کد خبر : 532645
  • ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
راه‌اندازی پویش #منزل_من_هم_زائرسراست + جزئیات

بسیاری از مردم مشهد برای شکر نعمت هم‌جواری با امام رضا علیه‌السلام قصد خدمت‌رسانی به زائران حضرت را دارند. اما نمی‌دانند به چه طریق این کار را انجام دهند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ بسیاری از مردم مشهد برای شکر نعمت هم‌جواری با امام رضا علیه‌السلام قصد خدمت‌رسانی به زائرانش را دارند. اما نمی‌دانند به چه طریق این کار را انجام دهند. پویش منزل من هم زائرسرا است بهترین موقعیت برای این افراد است.

خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز برای اطلاعات بیشتر از این پویش جواد علما از بانیان این پویش به گفت‌وگو نشست که در ادامه ماحصل این گپ و گفت را با هم می‌خوانیم:

جواد علما، مسئول کانون فرهنگی زندگی شیرین در ارتباط با شکل‌گیری ایده پویش #منزل_من_هم_زائرسراست، اظهار داشت: با توجه به این‌که از فعالان فرهنگی شهر مشهد هستم و تجربه و توفیق شرکت در پیاده‌روی اربعین را داشتم، در بحث زائران پای پیاده امام رضا علیه‌السلام با همراهی شبکه خبری «تهران نیوز» فعالیت‌های مختلفی داشته‌ام.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: در پیاده‌روی زائران امام رضا علیه‌السلام در دهه آخر صفر مشکل جدی اسکان زائران در جاده و داخل شهر محسوس است.

مسئول کانون فرهنگی زندگی شیرین ، پیاده‌روی زائران اربعین را با زائران امام رضا علیه‌السلام مقایسه کرد و افزود: متاسفانه یک فاصله جدی میان خدمات خودجوشی که مردم عراق به زائران امام حسین علیه‌السلام ارایه می‌دهند با زائران امام رضا علیه‌السلام در مشهد وجود دارد، این موضوع سبب شد، به فکر التیام این زخم  و ارایه خدمات به زائران امام رضا علیه‌السلام باشم.

وی تأکید کرد: همیشه برای زائرانی که برای دهه آخر صفر به مشهد می‌آیند دو نگرانی مشکل اقتصادی زائران و کمبود اسکان وجود داشته است.

علما بیان داشت: در پویش #منزل_من_هم_زائرسراست، از ظرفیت منازل مسکونی مردم مشهد استفاده می شود. این طرح به این صورت است که افرادی که تمایل به خدمت‌رسانی به زائران  امام رضا علیه‌السلام را دارند اطلاعات خود را به سامانه ارسال می‌کنند و زائرانی که تمایل به دریافت خدمات اسکان رایگان دارد نام خود را به سامانه ارسال می‌کنند.

جزئیات پویش #منزل_من_هم_زائرسراست

مسئول کانون فرهنگی زندگی شیرین در ارتباط با جزییات این طرح عنوان کرد: از طریق اطلاع‌رسانی خانه‌ها را شناسایی می‌کنیم و بعد از طرفی هم افرادی که علاقمند هستند در روزهای شهادت امام رضا علیه‌السلام در مشهد باشند، آگاه می‌شوند که ظرفیتی در خصوص خدمات‌رسانی اسکان وجود دارد که رایگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی به طریقه خدمت رسانی به زائرین پیاده امام رضا علیه‌السلام در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته سالن‌های ورزشی، سوله، و اماکن عمومی همانند مساجد برای زائرین پای پیاده امام رضا علیه‌السلام مهیا بود، ولی امسال با کمک این طرح از ظرفیت منازل مسکونی داوطلبان حدمت‌رسانی به زائران استفاده خواهیم کرد.

علما با اشاره به تمهیدات امنیتی برای زائران و صاحب خانه‌ها اظهار داشت: تنها خانواده‌ها می‌توانند در این طرح مشارکت کنند و افراد تکی مشمول این طرح نیستند و لیست اماکن به نیروی انتظامی داده می ‌شود و قابل ذکر است خانواده‌ها حتماً باید دارای ماشین باشند که رفت و آمد ان‌ها به حرم راحت باشد زیرا بعضی از مسکن‌ها از حرم دور هستند.

وی عنوان کرد: حامی این طرح کانون فرهنگی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی و بخش فرهنگی سازمان آستان قدس رضوی و شبکه خبری «تهران نیوز» است.

مسئول کانون فرهنگی زندگی شیرین یادآور شد: کسانی که قرار است مهمان ما باشند کد ۶۶ را باید به سامانه ارسال کنند و کسانی که میخواهند خدمت کنند کد ۵۵ را ارسال کنند و تیم ما با توجه به زمان حضور و مدت حضور تعداد عائله‌ی خانواده مسکن مناسب برای افراد را در ستاد شناسایی می‌کنیم و شرایط  خدمات گیرنده و خدمات دهنده را بهم معرفی می‌کنیم و در مدت حضور سعی می‌کنیم یک یا دو بار تماس با طرفین داشته باشیم و اوضاع را رصد کنیم تا بتوانیم خدماتی درخور و شایسته امام رضا علیه‌السلام ارائه دهیم.

وی افزود: پیش بینی ما از تعداد اعلام آمادگی افراد برای خدمات‌رسانی طبق آماری که به دستمان رسیده حداقل ۲ هزار خانواده است.

علما تصریح کرد: در گام بعدی طرح اگر شاهد پیشرفت کار بودیم، تعداد خانواده هایی که اعلام آمادگی می‌کنند زیاد است، این پویش را برای ولادت امام رضا ادامه می دهیم.

مسئول کانون فرهنگی زندگی شیرین به انگیزه اصلی مجاورین اشاره کرد و گفت: انگیزه مجاوران این باشد که به شکرانه مجاورت با امام رضا علیه‌السلام در طی سال این چند روز را وقف زائران امام رضا کنند و خدمات شایسته ارایه دهند تا بتوانیم حداقل خدمت را به امام رضا علیه‌السلام کرده باشیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=532645

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.