«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور داد / لزوم کنترل تورم

  • کد خبر : 588534
  • 24 می 2020 - 20:04
رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور داد / لزوم کنترل تورم

رئیس جمهور به رئیس بانک مرکزی دستور داد با استفاده ازهمه ظرفیت ها و ابزار حقوقی و همکاری وزارت امور خارجه تلاش برای دسترسی به منابع ارزی خود در بانک های خارجی را تداوم بخشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسن روحانی به رئیس بانک مرکزی دستور داد با استفاده از همه ظرفیت ها و ابزار حقوقی و همکاری وزارت امور خارجه تلاش برای دسترسی به منابع ارزی خود در بانک‌های خارجی را تداوم بخشد.

رئیس جمهور در گفت و گو با رئیس کل بانک مرکزی ضمن دریافت گزارش آخرین وضعیت روند تامین ارز واردات کالاهای اساسی و ضروری کشور، بر تلاش مضاعف بانک مرکزی و سایر دستگاه های اجرایی برای کنترل تورم تاکید کرد.

احیاء تدریجی صادرات به کشورهای همسایه / راهکار کنترل تورم

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی نیز در این گفت‌وگو با اشاره به احیاء تدریجی صادرات به کشورهای همسایه که به خاطر شیوع کرونا افت کرده بود، از رشد میزان عرضه ارز درسامانه نیما و واردات در مقابل صادرات خبر داد.

همچنین گزارشی از روند پیگیری دسترسی به منابع ارزی در خارج کشور ارائه کرد و چارچوب هدف گذاری تورمی در سیاست‌گذاری نوین پولی بانک مرکزی را به اطلاع رئیس جمهور رساند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا بانک مرکزی ایران نهاد ناظر بر خدمات مالی و بانکداری ایرانی است، که در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۳۹ هجری شمسی با سرمایه ۶٬۳ میلیارد ریال در تهران تاسیس و شروع به فعالیت کرد.

طبق ماده ۱۰ قانون پولی و بانکی کشور ایران، مسئول تنظیم و اجرای سیاست اعتباری و پولی بر اساس سیاست کلی اقتصادی کشور است.

حفظ ارزش داخلی و خارجی پول ملی کشور، انتشار اسکناس و ضرب سکه‌های فلزی رایج کشور، تنظیم مقررات مربوط به معاملات ارزی و ریالی، نظارت بر صدور و ورود ارز و پول رایج کشور، تنظیم‌کننده نظام پولی و اعتباری کشور، نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برخی از وظایف بانک مرکزی است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=588534

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.