عنابستانی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دولت معیشت مردم را به گروگان نگیرد

  • کد خبر : 624090
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۱۸
دولت معیشت مردم را به گروگان نگیرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت سلایق سیاسی خود را با زندگی مردم گره زده و به نوعی معیشت مردم را به گروگان گرفته است.

علی‌اصغر عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، درباره مخالفت دولت با طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی، طرحی نبود که ناگهان متولد شود، بلکه در زمره طرح‌هایی محسوب می‌شود که حدود سه ماه کار کارشناسی برروی آن انجام شده که فقط دو ماه آن به صورت مشترک میان مجلس و دولت صورت گرفته است.

وی افزود: مجلس چهار منبع درآمدی برای تأمین منابع مالی مورد نیاز طرح تأمین کالاهای اساسی را به دولت معرفی کرده که متأسفانه به خاطر لجاجت دولت،هیچکدام از این منابع مورد پذیرش او قرار نگرفت.

بیشتر بخوانید:

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم دولت در واریز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به حساب ۳۰ درصد افراد جامعه نوعی لجبازی با مجلس محسوب می‌شود، گفت: دولت بعد از اینکه متوجه شد مجلس شورای اسلامی منابع تأمین هزینه‌های طرح تأمین کالاهای اساسی را شناسایی کرده است، بلافاصله اعلام کرد می‌خواهد مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به حساب افراد واریز کند تا بگوید من پیش از تصمیم مجلس در فکر واریز بسته معیشتی دیگری به حساب مردم بود.

عنابستانی اضافه کرد: تصمیم دولت در واریز بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومان حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد و منبع تأمین هزینه آن مشخص نیست.  دولت اعلام کرده بود که به خاطر خالی بودن خزانه نمی‌تواند طرح تأمین کالاهای اساسی را اجرا کند، اما حالا سؤال اساسی این است که مگر دولت نمی‌گوید خزانه خالی است، پس از کجا ۲۲ هزار میلیارد تومان را تأمین خواهد کرد؟

وی ابراز تأسف کرد که دولت سلایق سیاسی خود را با زندگی مردم گره زده و به نوعی معیشت مردم را به گروگان گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: با تصمیمی که دولت در واریز مبلغ ۱۰۰ هزار تومانی گرفته، باید هم طرح تأمین کالاهای اساسی را اجرا و هم مبلغ ۱۰۰ هزار تومان را به حساب افراد واریزد کند، البته از این دولت بعید نیست که به قانون مجلس عمل نکند؛ چون قوانین متعددی وجود داشته که دولت برخورد سلیقه‌ای با آن داشته است و هر آنچه را که می‌خواهند انجام می‌دهند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624090

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.