پژوهشگر مالی و اقتصادی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دولت روحانی غارتگر منافع ملی کشور / دولتمردان فقر و فلاکت را به مردم هدیه دادند

  • کد خبر : 617933
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
دولت روحانی غارتگر منافع ملی کشور / دولتمردان فقر و فلاکت را به مردم هدیه دادند
یک پژوهشگر مالی و اقتصادی گفت: دولت حسن روحانی غارتگر منافع ملی کشور است و دولتمردان با بهانه تحریم و برجام موجب شدند تا فقر و فلاکت را به مردم هدیه بدهند.

غلامحسین دوانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به اینکه دولت روحانی غارتگر منافع ملی کشور است، اظهار کرد: دولتمردان تدبیر و امید در هفت سال گذشته با بهانه تحریم و برجام فقرو فلاکت را به مردم هدیه دادند.

این پژوهشگر مالی و اقتصادی گفت: انتظار بیهوده دولت نسبت به کمک‌های خارجی و نگاه به اتفاق‌های بیرون از کشور موجب شده است تا فقر و فلاکت مهمان سفره‌های مردم باشد.

بیشتر بخوانید:

دوانی با بیان این‌که دولت روحانی با اتخاذ تصمیم‌های غلط اقتصادی به آشفتگی ارزی در بازار دامن زد، عنوان ‌کرد: دولت برای جبران کسری بودجه نرخ ارز را افزایش داد تا به نوعی فشارهای تورمی روی مردم دوچندان شود و در شرایط کنونی بسیاری از مردم قدرت خرید آن‌ها نسبت به سال گذشته به کمتر از یک پنجم رسیده است.

این پژوهشگر مالی ‌و اقتصادی گفت: در هفت سال گذشته در حوزه اقتصاد شاهد اتخاذ تصمیمی درست و برنامه‌ای جامع برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی از سوی دولت حسن روحانی نبودیم بلکه اتخاذ تصمیم‌های روزمره در دولت تدبیر و امید موجب شده است تا مردم فقط به این موضوع فکر کنند که با چه درآمدی روز خود را شب کنند.

وی افزود: روزمرگی در تصمیم‌های اقتصادی دولت مشهود است که وقوع این اتفاق اقتصاد کشور را به ورطه سقوط برده است.

این پژوهشگر مالی و اقتصادی بیان داشت: بورس یک بازار مالی مهم است اما بورس ایران مدت‌هاست که رابطه آن با اقتصاد کل کشور قطع شده است و ورود دولت حسن روحانی به بورس هم تنها برای کسب منافع مالی بوده است که روند معاملات عادی در بازار را برهم زد.

وی گفت: رانت‌خواری در بورس و بازی با سرمایه‌های مردم در بازار مالی نتیجه ورود عجولانه و بی‌برنامه دولت برای جبران کسری بودجه خود در این بازار مهم اقتصادی است.

دوانی تصریح کرد: مشکل بزرگ دولت حسن روحانی این است که رفع تمام مشکلات را به‌وقوع اتفاق‌های خارجی رقم زده است و تمام ظرفیت‌ها و ظرفیت‌های کشور معطل رویدادهای خارجی گذاشته است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=617933

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.