ترقی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دولت روحانی با ریزش سرمایه‌های اجتماعی مواجه شده است

  • کد خبر : 615082
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۱۵
دولت روحانی با ریزش سرمایه‌های اجتماعی مواجه شده است

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: هیچ دولتی مانند دولت روحانی با ریزش سرمایه‌های اجتماعی مواجه نبود و مسئول ریزش فقط عملکرد ضعیف خود دولت است.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: به نظر می‌رسد کمتر کسی حاضر شود در اواخر عمر دولت روحانی منصب وزارت صمت را بپیذیرد؛ زیرا از این واهمه دارند که مبادا مقصر تمام مشکلات و کم‌کاری‌های دولت را از جانب او که در ماه‌های آخر عمر دولت به آن پیوسته، ببینند.

وی افزود: با توجه به مشکلات کنونی و شرایطی که در وزارت صمت حاکم است، شخصی که توانمند است و می‌تواند نظر مثبت نمایندگان را جلب کند، بعید است پست وزارت صمت را بپذیرد و فردی هم که مسئولیت می‌پذیرد همانند سرپرست قبلی است که مجلس به او رأی نداد.

بیشتر بخوانید:

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه در این شرایط هم مجلس باید مدارا کند و نیز دولت تعاملاتش را با مجلس افزایش دهد، گفت: دولت در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد که کسی جاضر نیست پیشنهاد منصب وزارت صمت را بپذیرد؛ لذا هدف باید حل مشکلات مردم باشد و در این مسیر هم مجلس و هم دولت قدم بردارند.

ترقی بیان کرد: هیچ دولتی مانند دولت روحانی با ریزش سرمایه‌های اجتماعی مواجه نبود و مسئول ریزش فقط عملکرد ضعیف خود دولت است، متأسفانه موضوع تورم و گرانی جزء اولویت‌های دولت نبوده؛ چون اگر می‌بود دولت بعد از مدت‌ها که از گرانی و تورم سخن نمی‌گفت، یادش نمی‌افتاد تازه از اینها حرف بزند!

وی با اشاره به اظهارات جهانگیری در خصوص اینکه دولت می‌تواند گرانی و تورم را مهار کند، گفت: واقعاً اگر آقای جهانگیری چنین باوری دارد، پس چرا تاکنون دولت گامی مثبت در این زمینه برنداشته است؟ متأُسفانه دولت پاسخگوی تعلل‌های خود در قبال چنین مسائلی نیست.

به گفته این فعال سیاسی اصولگرا؛ چالش‌های دولت بسیار جدی است و اگر نتواند این چالش‌ها را مدیریت کند احتمالاً پایان زودرأس او اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615082

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.