دولت تدبیر و امید تصمیمات بدون تدبیر می‌گیرد

  • کد خبر : 540803
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۳۶
دولت تدبیر و امید تصمیمات بدون تدبیر می‌گیرد

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در افزایش قیمت بنزین بی‌تدبیری کرد در صورتی‌که این دولت، دولت تدبیر و امید است، اما تصمیم بدون تدبیر گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تصمیم دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هم تأیید کردند، دولت مصوبه‌ای را به جلسه سران قوا آورد که پیش از این خود او درباره آن تصمیم گرفته بود و سایر قوا هیچ دخالتی در این تصمیم نداشتند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: رهبر معظم انقلاب هیچ دخالتی در تصمیم دولت نداشتند و حتی خود ایشان هم گفتند من در این خصوص اظهار نظر نمی‌کنند و تنها تصمیمی را مورد حمایت قرار دادند که سران قوا به خصوص رئیس قوه مجریه آن را تأیید کردند.

افزایش یک باره قیمت بنزین بدترین تصمیم دولت بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم دولت در افزایش یک‌باره قیمت بنزین بدترین تصمیم در بدترین شرایط است، گفت: متأسفانه دولت در خصوص تصمیمی که از قبل گرفته بود، دولت را در جریان نگذاشته است و وقتی از رئیس دولت می‌پرسیم که چرا نمایندگان را در جریان تصمیم افزایش قیمت بنزین نگذاشته‌اید، در پاسخ به ما می‌گوید با کارشناسان مشورت کرده‌ است، ولی ما نمی‌دانیم این کارشناسان چه کسانی هستند!

دولت جرئت قانع کردن نمایندگان مجلس را ندارد

سلیمی ادامه داد: واقعاً اگر دولت ادعا می‌کند پیش از این افزایش قیمت بنزین مورد مباحث کارشناسی قرار گرفته است باید حداقل مجلس را آگاه می‌کرد. چطور می‌شود دولت درباره مهمترین تصمیم کشور با کارشناسان صحبت می‌کند و آنها را قانع می‌سازد اما واقعاً جرئت طرح موضوع افزایش قیمت بنزین در مجلس و نیز قانع کردن نمایندگان را نداشت؟

وی بیان کرد: دولتی که قدرت قانع کردن نمایندگان مجلس را ندارد، هرگز قدرت اقناع افکار عمومی را نخواهد داشت. متأسفانه آقای روحانی با مردم در خصوص افزایش قیمت بنزین اصلاً صحبتی نکرده است تا فواید و مضرات آن را برای مردم تشریح کند؛ در صورتی‌که پیش از این هدفمندی یارانه را داشتیم و دولت قبل مردم را قانع کرد و چنین تبعاتی را نداشتیم. این دولت، دولت تدبیر و امید است، اما رفتارهای و تصمیمات بدون تدبیر اتخاذ می‌کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540803

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.