جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دولت به سیاست‌‌های اعلامی بایدن دل خوش نکند

  • کد خبر : 624102
  • ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
دولت به سیاست‌‌های اعلامی بایدن دل خوش نکند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: دولت باید سیاست‌های اعمالی دولت بایدن را تحلیل و بررسی کند نه  اینکه به سیاست‌های اعلامی او دل خوش کند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، گفت: متأسفانه برخی مسئولان از اینکه بایدن به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شده، خوشحال و ذوق‌زده شده‌اند و در رفتارهایشان نشانه‌های از مذاکره با آمریکا را بروز می‌دهند.

وی با بیان اینکه نباید به رفتارهای دولت بایدن خوش‌بین بود، خاطرنشان کرد: قطعاً بایدن دلسوز ملت و دولت ایران نیست و ناراحت این نیست که تحریم‌ها برروی اقتصاد کشورمان تأثیر گذاشته است؛ لذا دولت و دستگاه سیاست خارجی باید چشمان خود را به روی واقعیت‌های موجود باز کنند و ببنند که قرار نیست با آمدن بایدن معجزه‌ای رخ دهد.

عضو سابق کمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم معتقد است که دولت دوازدهم و یا دولت سیزدهم پیش از قدم برداشتن در مسیر مذاکره با آمریکا باید برای دولت بایدن  پیش‌شرط‌هایی را بگذارند که یکی از آنها بازگشت به برجام و مذاکره در چهارچوب گروه ۱+۵ است و نه بیش از این.

بیشتر بخوانید:

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد وی افزود: قطعاً بایدن بی‌چون و چرا به برجام بازنخواهد گشت، اما این هنر سیاستمداران ماست که با برخورد مقتدرانه امکان زیاده‌خواهی‌های بایدن را سلب کنند.

وی با بیان این مطلب که بایدن سیاستمداری قهارتر از ترامپ است، یادآور شد: ترامپ به دلیل عدم پایبندی به توافقات جهانی، مورد نفرت سیاستمداران دنیا قرار گرفته بود، اما بایدن فردی زیرک است که که رابطه خوبی با سیاستمداران اروپایی دارد؛ لذا به راحتی می‌تواند علیه ایران اجماع‌سازی کند؛ بنابراین باید انتظار این را داشت که موضوع باج‌خواهی از ایران را مطرح کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تأکید کرد: دولت باید سیاست‌های اعمالی دولت بایدن را تحلیل و بررسی کند نه  اینکه به سیاست‌های اعلامی او دل خوش کند تا در برابر سناریوهای احتمالی دولت باید غافلگیر نشود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624102

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.