حجت‌الاسلام فومنی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دولت از ظرفیت جوانان استفاده نکرد

  • کد خبر : 624467
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
دولت از ظرفیت جوانان استفاده نکرد

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات گفت: جوانان بسیار بااستعدادی در داخل وجود دارند که هیچکدام از دولت‌ها از این استعدادها بهره نبرده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی، دبیر کل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: راهکارهای حل مشکلات فعلی در کشور است و اگر مسئولان ما درست عمل کنند، جمهوری اسلامی ایران نیازی به هیچ توافق و مذاکره‌ای ندارد.

وی گفت: نباید نگاهمان به خارج از کشور باشد، بلکه باید از ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکلات بهره برد. تعداد نخبگان ایرانی کم نیست، پس با استفاده از ظرفیت این نخبگان می‌توانیم برای سایر کشورها هم نسخه تجویز کنیم چه برسد به تجویز نسخه علاج مشکلات داخلی.

دبیر کل حزب مردمی صدای اصلاحات تأکید کرد: آنچه که کشور را با مسائل و مشکلات متعدد مواجه ساخته، ضعف‌های مدیریتی است. متأسفانه برخی مسئولان فقط یاد گرفته‌اند که شعار دهند و وقتی پای عمل می‌رسد پا پس می‌کشند.

فومنی ادامه داد: آقای روحانی وقتی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده بود، قول داده بود که مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، اما او به‌جای حل ریشه‌ای مشکلات، تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت و هیچ مشکلی از اقتصاد حل نشد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای خارجی به خصوص غرب هیچگاه دلسوز ما نبودند و نخواهند بود؛ بنابراین اگر درصدد پیشرفت واقعی هستیم، این مهم زمانی تحقق خواهد یافت که به توان  داخلی نگاهی بیندازیم و به آن اتکا کنیم.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات به نادیده گرفتن استعداد جوانان توسط دولت اشاره کرد و گفت: جوانان بسیار بااستعدادی در داخل وجود دارند که هیچکدام از دولت‌ها از این استعدادها بهره نبرده‌اند.

فومنی معتقد است که اقتصاد کشور باید مبتنی بر اقتصاد مردمی باشد؛ یعنی اقتصاد رانت‌گرا و دولتی به اقتصاد مردمی تبدیل شود و البته باید مراقب بود تا خصوصی‌سازی اصولی و مبتنی بر مؤلفه‌های اشتغال‌زایی و صادرات‌محوری انجام شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624467

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.