عامری در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

روحانی هنوز باور ندارد که دوره امپراتوری غرب به پایان رسیده است

  • کد خبر : 632144
  • ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
روحانی هنوز باور ندارد که دوره امپراتوری غرب به پایان رسیده است

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: روحانی باید بداند و درک کند که دوره امپراتوری غرب به پایان رسیده است، اما این موضوع را نمی‌خواهد بپذیرد.

جواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: دولت یازدهم و دوازدهم به خاطر تمایلات شدیدش به مذاکره با غرب، نتوانسته در مقوله خنثی‌سازی تحریم‌ها موفق عمل کند.

وی گفت: در حال حاضر که آمریکا و اروپا جنگ شدید اقتصادی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته‌اند، باید ایستادگی و مقاومت، راهبردی اصلی دولت تدبیر و امید باشد.

فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: غربی‌ها از اینکه جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و به هیچ طریق حاضر نیست استقلال خود را فدای رضایت غربی‌ها کند، ناراحت هستند و روزبه‌روز ناراحتی خود را با بدعهدی و تحریم ملت ایران بروز می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

عامری با بیان این‌که متأسفانه دولت روحانی در این هشت سال به هیچ چیز به جزو رفع تحریم‌ها و مذاکره فکر نکرده است، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب سال‌هاست که برضرورت خنثی‌سازی تحریم‌ها تأکید دارند، اما این دولت هیچ‌گاه قبول نکرده است که می‎توان از راهی به غیر از مذاکره با غرب هم تحریم‌ها را بی‌اثر کرد.

وی تأکید کرد: امروز اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به این باور رسیده‌اند که دیگر نمی‌توانند رژیم جمهوری اسلامی ایران را ساقط کرد؛ بنابراین تلاش می‌کنند تا با تحریم و فشارهای اقتصادی نظام را تضعیف سازند و در این میان آقای روحانی به جای این‌که بر استقامت و ایستادگی تأکید کند، با انتخاب بایدن ذوق‌زده می‌شود و موضوع مذاکره مجدد را مطرح می‌سازد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: عمده دلایل مشکلات کشور ریشه در مباحث سوءمدیریتی دارد نه در تحریم‌ها. واقعاً چرا باید قیمت تخم‌مرغ و مرغ افزایش یابد؟ اینها که در داخل تولید می‌شوند؟ این‌ها که تحت تحریم نیستند!

عامری با اشاره به کسری بودجه دولت افزود: در سه سال اخیر دولت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته است که این موضوع باعث شده تا تورم و گرانی هرروز تشدید شود و دولت نتواند به تعهداتش عمل کند؛ بنابراین این بی‌نظمی‌ها اجازه نمی‌دهد تا تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به کار تولیدی و اقتصادی خود مشغول باشند.

وی بیان داشت: دولت باید درصدد بهره‌مندی از توان بالای اقتصادی و ظرفیت داخلی باشد و همچنین باید این را بداند و درک کند که دوره امپراتوری آمریکا و اروپا رو به پایان است؛ بنابراین روش حل مشکلات در مذاکره خلاصه نمی‌شود و مذاکره‌ای که دولت انجام می‌دهد، هرروز بر مشکلات افزوده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=632144

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.