سردار سپهر در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دفاع مقدس قدرت تحلیل جمهوری اسلامی را از شرایط منطقه افزایش داد

  • کد خبر : 615432
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
دفاع مقدس قدرت تحلیل جمهوری اسلامی را از شرایط منطقه افزایش داد

جانشین رئیس سازمان بسیج گفت: دفاع مقدس سطح درک و تحلیل جمهوری اسلامی را از شرایط منطقه و جهان افزایش داده که این موضوع سبب شده تا امنیت ملی ما تأمین شود.

سردار محمدحسین سپهر، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: دفاع مقدس تضمین‌کننده استقلال و تداوم پیشرفت‌هایی است که در حوزه‌های مختلف علمی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی شاهد آن هستیم.

وی با بیان این مطلب که دفاع مقدس نماد وحدت و هم‌بستگی ملی بود، گفت: در آن زمان تمام مردم ایران اعم از پیر و جوان با هم متحد شده بودند تا دشمن بعثی را از پا درآورند که نتیجه آن پیروزی شیرین مردم بود؛ لذا امروز هم با وحدت و هم‌بستگی ملی همانند آن دوران می‌توانیم مقابل جنگ اقتصادی و فشارهای روانی دشمنان ایستاد.

بیشتر بخوانید:

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این مطلب که دفاع مقدس تأثیرگذاری فرهنگی بسیار به همراه داشته است، عنوان کرد: در آن زمان دفاع مقدس با زندگی مردم عجین شده بود و هرکه برای کمک به رزمندگان هرآنچه می‌توانست انجام می‌داد. چنین رفتاری تا پیش از دفاع مقدس کمتر از مردم ایران مشاهده می‌شد، اما دفاع مقدس رفتار و خلقیات ملت ایران را تغییر داد و فرهنگ مقاومت و هم‌یاری وارد زندگی تک‌تک ایرانیان شد.

سپهر با اشاره به دستاوردهای نظامی دفاع مقدس گفت: امروز اگر ماهواره و ماهواره‌بر می‌سازیم، انوان پهپادها را تولید می‌کنیم و موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن داریم فقط به خاطر دفاع مقدس است؛ زیرا در آن زمان متوجه شدیم که باید روی پای خود بایستیم و از هیچ کشوری نمی‌توان توقع کمک داشت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه دفاعی به سطحی از درک و تحلیل رسیده‌ایم که دوست و دشمن را از هم تشخیص دهیم تا بتوانیم برای تأمین امنیت ملی و امنیت مرزهایمان این شناخت را به کار بگیریم و مشاهده می‌کنیم دشمن نمی‌تواند عملاً وارد نبرد نظامی با ما شود، اول به خاطر قدرت دفاعی جمهوری اسلامی است و دوم به خاطر درک صحیح ما از عملکرد دوستان و دشمنان است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615432

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.