سردار غلامی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

دشمن از جنگ نظامی با ایران مأیوس شده است

  • کد خبر : 615759
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
دشمن از جنگ نظامی با ایران مأیوس شده است

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) گفت: دشمن از رویارویی مستقیم با کشورمان مأیوس شده و به خاطر همین جنگ اقتصادی و فرهنگی را آغاز کرده است.

سردار نعمان غلامی، فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار  شبکه خبری تهران نیوز، با بیان اینکه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تأثیرگذارترین اتفاق در تاریخ جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، اظهار کرد: آموزه‌های دفاع مقدس به حدی است که در جامعه، سیاست و اقتصاد قابلیت اجرایی شدن دارند و اگر این آموزه‌ها را اجرایی کنیم، قطعاً بخش مهمی از مشکلات جامعه حل و فصل می‌شود.

وی در همین رابطه افزود: در حوزه دفاعی، آموزه‌های دفاع مقدس را به کار گرفتیم که نتیجه آن پیشرفت دفاعی و دستیابی به قله‌های افتخار در این حوزه است؛ بنابراین امروز شاهد هستیم حتی یک متجاوز جرئت حمله به ایران اسلامی را ندارد، پس ضروری است همین آموزه‌ها در سایر حوز‌ه‌ها اعم از اقتصادی و فرهنگی به کار گرفته شود.

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع) یادآور شد: نفوذی که امروزه جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه و برخی دیگر از کشورهای فرامنطقه‌ای دارد در تاریخ کشورمان بی‌نظیر است و مانند آن دیده نشده است. نفوذ راهبردی ایران به حدی است که محاسبات دشمن را برهم ریخته و منافع دشمن را تضعیف کرده است.

سردار غلامی خاطرنشان کرد: وقتی از نفوذ راهبردی کشورمان سخن می‌گوییم؛ این نفوذ راهبردی توسط حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی تقویت شده است و آن به خاطر این است که ملت‌های منطقه مجذوب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شده‌اند.

به گفته او؛ دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در کشور تقویت کرد و اگر این فرهنگ این روزها در جامعه بیش از گذشته تقویت شود، همه مسئولان و مردم با ایثار تمام همانند دفاع مقدس به جنگ اقتصادی دشمن و جنگ فرهنگی خواهند رفت؛ زیرا دشمنان می‌دانند که در حوزه نظامی نمی‌توانند کاری کنند، پس این دو حوزه مهم را هدف قرار داده‌اند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615759

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.