دستگیری سارقان ۵۰۰ میلیونی در تهران ! + عکس

  • کد خبر : 479315
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
دستگیری سارقان ۵۰۰ میلیونی در تهران ! + عکس

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۲ سارق حرفه ای خودرو، لوازم داخل خودرو و منزل خبر داد و گفت: این متهمان به سرقت اموالی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان اعتراف کرده اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۲ سارق حرفه ای خودرو، لوازم داخل خودرو و منزل خبر داد و گفت: این متهمان به سرقت اموالی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان اعتراف کرده اند.

سرهنگ کارآگاه، “بهزاد اختیاری” اظهار داشت: بامداد یازدهمین روز از فروردین ماه امسال، ماموران گشت انتظامی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ حین گشت زنی در محدوده استحفاظی خود به یک خودرو سواری که با پلاک مخدوش در کنار خیابان رها شده بود، ظنین شده و خودرو را تحت نظر قرار دادند.

وی افزود: این اقدام پلیسی ادامه داشت تا این که دقایقی بعد ۲ جوان که وضعیت ظاهری نامناسبی داشته و در حال پاییدن اطراف خود بودند، به خودرو نزدیک شده و قصد سوار شدن داشتند که بلافاصله از سوی ماموران دستگیر و به همراه خودرو به پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: متهمان که علی و قادر نام داشتند، به ظن سارق بودن، مورد تحقیقات و بازجویی قرار گرفتند اما منکر اتهامات شده و سعی کردند با ضد و نقیض گویی مسیر تحقیقات را منحرف کنند همچنین در بازرسی از خودرو مورد نظر نیز یک عدد قیچی آهن بر کشف و طی استعلام پلاک خودرو، مشخص شد پلاک این خودرو مسروقه است و متهمان برای پوشش و جلوگیری از شناسایی در سرقت های ارتکابی از آن استفاده می کردند.

سرهنگ اختیاری، با اشاره به این که در تحقیقات بعدی مشخص شد که هر ۲ متهم جزء سارقان حرفه ای خودرو و لوازم داخلی آن هستند، گفت: با بهره گیری از تحقیقات و اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان این پایگاه مشخص شد که این متهمان تا کنون ده ها مورد سرقت خودرو و لوازم داخلی آن و همچنین سرقت از منزل در پرونده خود دارند که این مسئله تحقیقات را وارد مرحله ای جدیدی کرد.

وی بیان داشت: به این ترتیب، تحقیقات ادامه یافت تا این که متهمان به بیش از ۱۵۰ فقره سرقت لوازم داخلی خودرو، خودور و بیش از ۵۰ مورد سرقت اماکن جمعا به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان در محدوده های جنوب شرق تهران با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

سرهنگ اختیاری تصریح کرد: متهمان در تشریح جزئیات سرقت های خود گفتند که تا کنون با دستبرد به منزل، مهد کودک، انباری، کارگاه های صنعتی و چندین خودرو، اقدام به سرقت می کردند و اموال مسروقه را به مالخران محدوده خلازیر و اتابک می فروختند و تعدادی دیگر از اموال مسروقه را در مخفیگاهشان مخفی کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به اعترافات متهمان بلافاصله چندین تیم از کارآگاهان به آدرس های اعلام شده از سوی آنان اعزام که طی بازرسی انجام شده تعدادی لوازم خانگی، البسه، لوازم الکترونیکی، طلاجات، لوازم ساختمانی، ادوات موسیقی و … کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهمان و کشف اموال مسروقه تا کنون موفق به شناسایی ۱۵ تن از مال باختگان شده وتلاش برای شناسایی دیگر مال باختگان ادامه دارد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=479315

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.