دستگیری سارقان سرقت‌های سریالی در شمال تهران

  • کد خبر : 614893
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
دستگیری سارقان سرقت‌های سریالی در شمال تهران
سه مرد که در پوشش مامور با شگردی خاص کارت عابر بانک و رمز ۵۲ شهروند را گرفته و دست به سرقت زده بودند در دادگاه محاکمه شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رسیدگی به این پرونده از یک سال قبل به دنبال شکایت یک مرد جوان آغاز شد . وی که هراسان به پلیس آگاهی رفته بود گفت از سوی سه مأمور قلابی ربوده و کارت عابر بانکش سرقت شده است. /سرقت‌های سریالی

وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: در یکی از خیابان های شمال تهران عبور می‌کردم که سه مرد که خودشان را مأمور پلیس معرفی کرده بودند جلوی راهم را گرفتند و از من کارت شناسایی خواستند. اما چون کارت شناسایی همراه نداشتم مرا به زور سوار ماشین کردند .آنها گفتند باید کارت عابر بانک و رمزم را به آنها بدهم تا اطلاعات هویتی مرا از بانک استعلام کنند. من کارت عابر بانک را به آنها دادم و آنها با دستگاه پوزی که همراه داشتند تمام موجودی کارتم را خالی کردند و رفتند.

سرقتهای سریالی

با این شکایت تلاش برای ردیابی سه مامور قلابی آغاز شده بود که شکایت مشابهی به پلیس رسید. سه مامور قلابی مرد دیگری را به زور سوار ماشین کرده و از کارت عابر وی پول برداشت کرده بودند.

در حالیکه فرضیه سریالی بودن سرقت های سه مامور قلابی قوت گرفته بود شکایت های مشابهی به پلیس رسید. اما این بار ماموران قلابی طعمه ها را در خیابان به دام می انداختند و کارت عابر بانک آنها و اموالی را که همراه داشتند می دزدیدند.

در حالی که شمار سرقت ها به ۵۲ فقره نرسیده بود ماموران پلیس به دو مرد جوان که در یکی از خیابان‌های غرب تهران رفتاری عجیب داشتند مشکوک شدند و آنها را دستگیر کردند .دو مرد جوان اعتراف کردند در پوشش مامور پلیس و همراه با یکی از دوستانشان به نام جواد دست به سرقت می‌زدند.

به این ترتیب جواد نیز که سابقه سرقت و اخاذی در پرونده اش داشت ردیابی و بازداشت شد.

در دادگاه

سه متهم در حالی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند که توانسته بودند رضایت تعدادی از شاکی ها را جلب کنند.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست و گفت: سه متهم در مناطق مختلف تهران نقشه شان را سرقت را اجرا می کردند . آنها از طعمه هایشان مدرک شناسایی می خواستند و از کسانی که مدرک شناسایی نشان می دادند گوشی موبایل و اموال با ارزشی که همراه داشتند را سرقت می کردند و از افرادی که مدرک شناسایی همراه نداشتند کارت عابر بانک و رمزش را به زور می گرفتند.اکنون با توجه به مدرک های موجود در پرونده برای آنها به اتهام دو فقره آدم‌ربایی و پنجاه و دو فقره سرقت ،اشد مجازات می خواهم .

سپس چند نفر از شاکی ها که در دادگاه حضور داشتند به تشریح ماجرا پرداختند. یکی از آنها گفت: متهمان خودشان را مامور معرفی کردند و چون کارت شناسایی به آنها نشان دادم، انگشترم به ارزش ۵۰ میلیون تومان را از من گرفتند و رهایم کردند .

شاکی دیگر گفت: مامور های قلابی از من مدرک هویتی خواستند اما چون مدرک شناسایی همراه نداشتم کارت عابربانک و رمزم را گرفتند و با دستگاه پوزی که همراه داشتم پول هایم را سرقت کردند . آنها همچنین ساعت ،گوشی موبایل و ادکلنی را که همراه داشتم نیز دزدیدند و گریختند. سپس متهمان یک به یک به دفاع پرداختند .

جواد گفت :من اتهام آدم ربایی را قبول ندارم .چون دو شاکی خودشان سوار ماشین شدند تا با ما صحبت کنند .اما قبول دارم من و دوستانم در سایر سرقت ها، کارت های عابر بانک را خالی می‌کردیم .اما حالا توانسته ایم رضایت بسیاری از شاکی ها را جلب کنیم. ما در تلاش هستیم رضایت سایر شاکی ها را هم بگیریم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: من دوبار ازدواج کرده ام و قبل از دستگیری با همسر دومم زندگی می کردم. من سه فرزند دارم و می دانم اشتباه کرده ام . تقاضا دارم به خاطر فرزندانم در مجازات تخفیف قائل شوید. دو متهم دیگر نیز جرم هایشان را گردن گرفتند و گفتند جواد طراح نقشه سرقت ها بود.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

منبع: رکنا

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614893

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.