دستور و تصمیم قاطع فروش مخابرات را داریم/ مطابق سیاست همیشگی‌مان مخابرات را می‌فروشیم و سراغ پروژه بعدی می‌رویم

  • کد خبر : 138010
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
دستور و تصمیم قاطع فروش مخابرات را داریم/ مطابق سیاست همیشگی‌مان مخابرات را می‌فروشیم و سراغ پروژه بعدی می‌رویم

مدیرعامل توسعه اعتماد مبین با تاکید بر اینکه فروش مالک مخابرات تصمیم قبلی بود، گفت: این سیاست سهامدار عمده مخابرات است که به یک پروژه وارد می‌شود، آن را پردازش می‌کند و پس از اینکه آماده شد می‌فروشد و به سراغ پروژه بعدی می‌رود.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز به نقل از ایسنا؛ مدیرعامل توسعه اعتماد مبین با تاکید بر اینکه فروش مالک مخابرات تصمیم قبلی بود، گفت: این سیاست سهامدار عمده مخابرات است که به یک پروژه وارد می‌شود، آن را پردازش می‌کند و پس از اینکه آماده شد می‌فروشد و به سراغ پروژه بعدی می‌رود.
اما تعرفه‌ها و درآمد علت اصلی فروش توسعه اعتماد مبین و خروج از سهام مخابرات نیست.
مهدی صفری درباره فروش سهام شرکت توسعه اعتماد مبین اظهارداشت: دستور و تصمیم قاطع برای فروش توسعه اعتماد مبین (مالک ۵۰+۱ درصدی سهم مخابرات) داریم.
سفیر سابق ایران در چین، روسیه و اتریش گفت: البته مالک مخابرات در فروش سهام و خروج از سهام مخابرات تضادی با دولت ندارد بلکه سیاست مالک توسعه اعتماد مبین این است که به یک پروژه وارد می‌شود، آن را پردازش می‌کند پس از اینکه آماده شد می‌فروشد و به سراغ پروژه بعدی می‌رود.
تصمیم فروش سهام توسعه اعتماد مبین سال گذشته گرفته شد و آگهی فروش در بهمن ماه ۹۳ آماده شده است،این تصمیم حتی مربوط به پیش از جریان تغییر مدیرعامل مخابرات است.
مدیرعامل توسعه اعتماد مبین گفت: مدت‌ها است تعرفه‌ تلفن ثابت افزایش نیافته و از سوی دیگر همکدی تلفن ثابت و کاهش تعرفه تلفن همراه، درآمدهای مخابرات را کاهش داده است؛ در تمام دنیا وقتی فناوری نو مانند ۳G و ۴G عرضه می‌شود دارای قیمت بیشتری است و به مرور قیمت کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، در سال‌های اخیر هزینه‌ها در تمام بخش‌ها افزایش یافته است؛ حتی تعرفه‌های پستی که از نوع خدمات ارتباطی و متعلق به وزارت ارتباطات است نیز هر سال افزایش می‌یابد.
وی تاکید کرد: اما تعرفه‌ها و درآمد علت اصلی فروش توسعه اعتماد مبین و خروج از سهام مخابرات نیست.
صفری ادامه داد: توسعه اعتماد مبین قصد دارد تمام سهام خود را به صورت پکیج به فروش برساند نه به صورت جزء، این بسته شامل سهام مخابرات و سایر سرمایه‌گذاری توسعه اعتماد مبین در پروژه‌های مخابراتی قزاقستان، پروژه‌های ترانزیت،IPTV  و CDN است.
توسعه اعتماد مبین قصد دارد تمام سهام خود را به صورت پکیج به فروش برساند نه به صورت جزء، این بسته شامل سهام مخابرات و سایر سرمایه‌گذاری توسعه اعتماد مبین در پروژه‌های مخابراتی قزاقستان، پروژه‌های ترانزیت،IPTV  و CDN است.
مدیرعامل توسعه اعتماد مبین تصریح کرد: قصد نداریم توسعه اعتماد مبین را ارزان بفروشیم، اگر اقساط مخابرات تمام و بدهی‌ها تسویه می‌شد وضعیت فروش تغییر می‌کرد و قیمت فروش قطعاً افزایش می‌یافت.
وی گفت: تصمیم فروش سهام توسعه اعتماد مبین سال گذشته گرفته شد و آگهی فروش در بهمن ماه ۹۳ آماده شده است،این تصمیم حتی مربوط به پیش از جریان تغییر مدیرعامل مخابرات است.
صفری درباره وضعیت ادامه فعالیت مخابرات پس از پایان مهلت فروش اسناد توسعه اعتماد مبین و نبود متقاضی خرید، گفت: کار متوقف نشده است، همانطور که خریدار جدید مخابرات باید برای تغییر تعرفه‌ها تلاش می‌کرد و از بانک وام می‌گرفت تا پروژه‌ها را فاینانس کند ما نیز این کار را ادامه خواهیم داد.
 انتهای پیام/ش
لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=138010

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.