خانه هلال احمر در ۱۱ روستای ورامین احداث شده است

  • کد خبر : 535080
  • 23 اکتبر 2019 - 13:21
خانه هلال احمر در ۱۱ روستای ورامین احداث شده است

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین گفت: به منظور دستیابی سریع مناطق روستایی به امکانات مورد نیاز در زمان بروز بحران، در ۱۱ روستای شهرستان ورامین خانه هلال احمر احداث و فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حمیدرضا تاجیک رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان اظهار داشت: به منظور دستیابی سریع مناطق روستایی به امکانات مورد نیاز در زمان بروز بحران، در ۱۱ روستای شهرستان ورامین خانه هلال احداث و فعالیت خود را آغاز کرده است.
تاجیک افزود: به منظور تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر و با توجه به خطرات طبیعی که شهرستان ورامین را تهدید می‌کند، تا کنون یک هزار و ۵۶۰ نفر توسط هلال احمر آموزش‌های تخصصی را دریافت کرده اند که از این نظر، ورامین رتبه نخست استان تهران را در کسب کرده است.
وی با اشاره به لزوم دپور اقلام ۲۲ گانه در زمان بحران گفت: به منظور تأمین اقلام مورد نیاز شهرستان تا کنون ۵۳۰ دستگاه چادر اسکان، ۵۳۰ تخته ۱۲ متری موکت، پتو، ست ظروف، گالن آب، نایلون، چراغ، فانوس و البسه مورد نیاز شهرستان تهیه و دپو شده است.
تاجیک گفت: به منظور امدادرسانی سریعتر توسط نجاتگران هلال احمر، یک دستگاه آمبولانس به ناوگان امدادی شهرستان افزوده شده و به زودی یک آمبولانس دیگر نیز جذب می‌شود.
وی ادامه داد :نیازمند سیستم بی سیم و رادیوی فعال برای تمامی اعضا ستاد هستیم تا ارتباط یکپارچه در زمان بحران صورت گیرد و بر اثر حادثه و نبود انتن دهی دچار خسارت جبران ناپذیر نشویم.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین در پایان بیان کرد: تامین اینترنت و خط تلفن پایگاه امامزاده عبدالله که موقعیت استراتژیکی دارد از دیگر اقداماتی است که دردستورکار ما قرار گرفته است.

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین به ریاست حسین کاغذلو فرماندار و با حضور کارخانه معاون امورفنی و عمرانی،بخشداران و دیگر اعضاء ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=535080

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.