درگیری سیاسی شدید ترامپ برای خروج آمریکا از سوریه

  • کد خبر : 534073
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۱۹
درگیری سیاسی شدید ترامپ برای خروج آمریکا از سوریه

رئیس جمهوری آمریکا با ارسال پیامی تصویری در صفحه توئیتر خود، سناتور جمهوری‌خواه میت رامنی را به علت انتقاد وی از خروج نظامیان آمریکایی از مناطق شمال سوریه، یارِ مخفی دموکرات‌ها دانست.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ارسال پیامی تصویری در صفحه توئیتر خود، سناتور جمهوری‌خواه میت رامنی را به علت انتقاد وی از خروج نظامیان آمریکایی از مناطق شمال سوریه، یارِ مخفی دموکرات‌ها دانست. در کلیپ تصویری منتشر شده در صفحه توئیتر ترامپ آمده است که رامنی می‌کوشد به عنوان وزیر امور خارجه به دولت ترامپ نفوذ کند.

به گزارش نشریه نیوزویک، این کلیپ در شرایطی منتشر شده است که که میت رامنی روز پنجشنبه ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ با سخنرانی در سنا از تصمیم ترامپ در زمینه خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه انتقاد کرد. رامنی ضمن تشریح تحولات اخیر در ترکیه و سوریه از زمان خروج نظامیان آمریکایی اعلام کرد که آتش بس این واقعیت را که آمریکا همپیمان خود (کردهای سوری) را رها کرده است، تغییر نمی‌دهد.

سناتور ایالت یوتا در هشداری که ناشی از دیدگاه‌های افراطی این سیاستمدار آمریکایی است، با بیان اینکه تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به تقویت روسیه، ایران و بشار اسد منجر خواهد شد، گفت: تصمیم به رها کردن کُردها با یکی از مقدس‌ترین وظایف ما مغایرت دارد و به شرافت آمریکایی لطمه می‌زند. آنچه با کُردها انجام دادیم، مانند لکه‌ای در تاریخ آمریکا باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید:

ورود مجدد ۱۰۰۰ نظامی آمریکا به خاک عراق

۲۳۰ عضو داعش تحویل آمریکا شد

اعلام وضعیت اضطراری ملی در آمریکا

دونالد ترامپ و میت رامنی مدت‌ها است که رابطه‌ای پرمجادله داشته‌اند. ۵ اکتبر امسال پس از آنکه رامنی از پافشاری ترامپ بر سر تحقیقات دولت اوکراین درباره مفاسد اقتصادی پسر جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درسال ۲۰۲۰ انتقاد کرد، ترامپ در توئیت خود، رامنی را پرافاده خطاب کرد.

در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ نیز پس از انتشار گزارش رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، میت رامنی در سنا سخنرانی کرد و گفت: بی صداقتی و گمراهی اشخاصی از جمله رئیس جمهور که بالاترین سمت‌های اجرایی را در این سرزمین دارند، برایم رنج آور است.

علاوه بر اینه، میت رامنی در یکم ژانویه ۲۰۱۹ نیز با انتشار مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن پست نوشت: در مجموع، عملکرد ترامپ در دو سال گذشته و بالاخص اقدامات او در این ماه ، گواهی برای آن است که رئیس جمهور نتوانسته است از عهده وظایف شغلی خود برآید.

میت رامنی سناتور اهل ایالت یوتا در کنگره آمریکا است و از مهم‌ترین سیاستمداران حزب جمهوری‌خواه که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به آن تعلق دارد به حساب می‌آید. وی در سال ۲۰۱۲ نماینده اصلی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری بود که در این انتخابات با شکست در برابر باراک اوباما فرصت کسب عنوان ریاست جمهوری را از دست داد.

وی به همراه جان مک‌کین از مشهورترین سیاستمداران جناح راست آمریکا بودند که در سال ۲۰۱۶ مخالفت علنی خود را با ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعلام کردند و مساله کاهش نیروهای نظامی آمریکا در کشورهای خاورمیانه و سایر نقاط جهان، از مهم‌ترین موارد اختلافی میان وی و دونالد ترامپ بوده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534073

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.