در تذکری صورت گرفت؛

درخواست ۵۰ نماینده از وزارت خارجه برای واکنش به مکرون

  • کد خبر : 621411
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
درخواست ۵۰ نماینده از وزارت خارجه برای واکنش به مکرون

۵۰ نفر از نمایندگان مجلس در تذکری خواستار فعال شدن وزارت امور خارجه کشورمان و همچنین احضار سفیر فرانسه و ابلاغ اعتراض شدید ایران شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین حق‌وردی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هتک حرمت رئیس‌جمهور فرانسه به پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: در حال حاضر تقسیم کاری بین سردمداران نظام سلطه و استکبار صورت پذیرفته تا اهداف شوم آنان علیه بشریت و اسلام هراسی دنبال شود.

وی افزود: سران جنایتکار ایالات‌متحده خیمه‌شب‌بازی ایجاد سازش بین رژیم صهیونیستی و اعراب مرتجع را برعهده‌گرفته‌اند و همچنین سردمداران بی‌خاصیت فرانسه نیز به بهانه آزادی بیان تداوم جریان اهانت به ساحت قدسی پیامبر (ص) را دنبال می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: نسبت به منفعل بودن وزارت امور خارجه کشورمان در این موضوع انتقاد دارم؛ این در حالی است که ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس در تذکری خواستار فعال شدن دستگاه دیپلماسی و همچنین احضار سفیر فرانسه و ابلاغ اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به او شدند.

وی در ادامه افزود: اگر مسئولان فرانسوی بخواهند چنین اقدامات اهانت‌آمیز را دنبال کنند حتماً لازم است جمهوری اسلامی ایران در روابط خود با این کشور تجدیدنظر کند و اگر فرانسوی‌ها در رفتارهای خود تجدیدنظر نکند؛ قطعاً مجلس شورای اسلامی تصمیم لازم را درباره تجدیدنظر در روابط با این کشور خواهد گرفت.

منبع: آنا

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621411

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.