درخواست مقامات ترکیه درباره آذربایجان

  • کد خبر : 624350
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
درخواست مقامات ترکیه درباره آذربایجان
برخی مقامات ترکیه عصر دوشنبه مدعی اختلاف با روسیه بابت کنترل اجرای آتش بس در قره باغ کوهستانی شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، برخی مقامات ترکیه عصر دوشنبه مدعی اختلاف با روسیه بابت کنترل اجرای آتش بس در قره باغ کوهستانی شدند.

منابع ترکیه‌ای به خبرگزاری «رویترز» در این زمینه گفتند که آنکارا خواستار تاسیس مرکز نظارت مستقل در قلمروی جمهوری آذربایجان است، اما روسیه آن را غیر ضروری می‌داند. این مقام مطلع از تداوم گفت‌وگو بین دولتهای روسیه و ترکیه در این خصوص خبر داد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هفته گذشته اعلام کرد که آنکارا و مسکو تفاهم نامه ای را در مورد ایجاد یک مرکز کنترل آتش بس در قره باغ کوهستانی منعقد کرده اند و ترکیه در ماموریت مشترک صلح مشارکت خواهد کرد.

پیش از این، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس جمهور روسیه اعلام کرده بود که مسکو و آنکارا در مرکز نظارت در قلمروی جمهوری آذربایجان باهم همکاری خواهند کرد.

از سوی دیگر، «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نیز گفت که باکو هر دو کشور ترکیه و روسیه را دوست می‌داند و از نقش آنها در نظارت بر اجرای توافق آتش‌بس در منطقه قره‌باغ استقبال می‌کرد. وی که در جریان دیدار با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه این سخنان را مطرح می‌کرد، افزود: «واقعیت این است که هم روسیه و هم ترکیه دو کشور دوست ما بوده و این دو کشور همسایه بر نظارت بر آتش بس حضور خواهند داشت.»

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624350

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.