دبیرکل سازمان ملل : افزایش خشونت علیه زنان در دوران کرونا

  • کد خبر : 627246
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۳۰
دبیرکل سازمان ملل : افزایش خشونت علیه زنان در دوران کرونا
دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به افزایش تشدید خشونت علیه زنان در دوران  همه گیری کرونا، خواستار یافتن راهی برای توقف آن شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به افزایش تشدید خشونت علیه زنان در دوران  همه گیری کرونا، خواستار یافتن راهی برای توقف آن شد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، در توئیتی نوشت: خشونت علیه زنان و دختران چالش جهانی رایجی است که در دوران همه گیری ناشی از بیماری کووید-۱۹ به شکل قابل توجهی وخیم تر شده است.

وی نوشت: بیایید به این خشونت در دوران کرونا و بعد از آن پایان دهیم.

گوترش همچنین در توئیت دیگری آورده است: ما به نقش رهبری زنان برای کمک به یافتن راه حل هایی برای خروج از این بحران نیاز داریم.

گوترش پیشتر در توئیتی نوشته بود: برده داری موضوع ساده ای نیست و امروزه بیش از ۴۰ میلیون نفر همچنان قربانی برده داری در عصر معاصر هستند.

وی نوشت: از همه کشورها، جوامع مدنی و بخش خصوصی دعوت می کنم تلاش های خود را برای پایان دادن این رفتار تنفرآمیز تقویت کنند.

گوترش در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۲۵ نوامبر(۵ آذر ماه) روز بین المللی محو خشونت علیه زنان، از جامعه جهانی خواسته بود برای پایان دادن به خشونت مبتنی بر جنسیت اقدام کنند.

گوترش تاکید کرد: در این روز بین المللی، بیایید تلاش خود را دو چندان کنیم تا خشونت مبتنی بر جنسیت برای همیشه ریشه کن شود.

منبع: العالم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=627246

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.