خوش ذوقی شهرداری شهرقدس / تیرهای برق متفاوت در غرب تهران

  • کد خبر : 524126
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
خوش ذوقی شهرداری شهرقدس / تیرهای برق متفاوت در غرب تهران

مدیر اداره سیما، منظر و فضای سبز شهری، از اجرای رنگ آمیزی تیرهای برق بلوار تولیدگران، به همت اداره سیما و منظر شهری شهرداری قدس خبر داد.

رضا غزاله، مدیر اداره سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که رنگ به‌عنوان یکی از مهمترین عناصر بصری می‌تواند نمودی فعال و تاثیرگذار در منظر عمومی یک شهر داشته باشد، اظهار داشت: رنگ آمیزی یکی از عناصری است که می‌تواند سامان بخشی فضای شهری را به عهده گیرد و کیفیت و کارایی زندگی شهری را ارتقاء بخشد.

وی گفت: شهروندان با حرکت در شهر و با مشاهده رنگ ها علاوه بر دریافت نظم بصری، هر منظر طیف خاصی رنگ‌ها را تداعی می کند و هویت محلی خود را از آنها می‌یابند، بنابراین به منظور حفظ کیفیت بصری فضاهای شهری و تشخیص نکات متمایز محلات به عنوان وجه ایجاد کننده تفاوت ها و با توجه به نقش روانی، فیزیولوژیکی، اجتماعی و نمادین رنگ‌ها در شهر، از طریق اجرای رنگ امیزی تیرهای چراغ برق می توان به نتایج مطلوبی دست یافت.

 

تیرهای برق متفاوت در یک نگاه

مدیر اداره سیما، منظر و فضای سبز شهری به اهمیت خوانایی بصری المان های مختلف شهر برای هویت بخشی به محلات اشاره نمود و گفت: خوانایی کیفیتی است که موجبات قابل درک شدن یک مکان را فراهم می آورد و حفظ و تقویت خوانایی و هویت در شهر در تک تک فضاهای آن همواره از مهمترین اهدافی است که مستقل از نوع فضا یا محل شهر، می بایست در نظر گرفته شود.

وی در ادامه گفت: رنگ یکی از مهمترین عناصری است که می تواند به سادگی و با هزینه ای کمتر از ساخت و ساز برای تعریف فضاها، در ایجادخوانایی و حس مکان به عنوان ابزار طراحان شهری مورد استفاده قرار گیرد و رنگ آمیزی تیرهای چراغ برق بلوار تولیدگران پس از اتمام، نمونه بارزی است که نشان دهنده ایجاد خوانایی از طریق تقویت تصویر ذهنی فرد از محیط است.

غزاله در پایان تصریح کرد: تلاش می گردد مطابق رنگ استفاده شده در بلوار ۴۵ متری انقلاب و بلوار تولیدگران در شهر قدس، مابقی شهر نیز به صورت پیوسته رنگ آمیزی شود.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524126

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.