خواهان افزایش ۲ برابری بودجه طرح گرنت هستیم

  • کد خبر : 608150
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
خواهان افزایش ۲ برابری بودجه طرح گرنت هستیم

رئیس اداره مجامع و تشکل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: تا جایی که زمینه جذب وجود داشته باشد‌، بودجه طرح گرنت می‌تواند افزایش داشته باشد. ما پیشنهاد دو میلیاردی شدن بودجه را مطرح کرده‌ایم که باید دید موافقت می‌شود یا نه.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس اداره مجامع و تشکل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: تا جایی که زمینه جذب وجود داشته باشد‌، بودجه طرح گرنت می‌تواند افزایش داشته باشد. ما پیشنهاد دو میلیاردی شدن بودجه را مطرح کرده‌ایم که باید دید موافقت می‌شود یا نه.
علی فریدونی، مدیرکل اداره مجامع و تشکل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از مطالبه برای افزایش بودجه طرح گرنت خبر داد و گفت: ما به اندازه‌ای که زمینه جذب وجود دارد، طالب افزایش بودجه گرنت بودیم.

وی ادامه داد: بودجه طرح گرنت در سال گذشته یک میلیارد تومان بود که ما امسال خواهان افزایش دوبرابری آن بودیم و مبلغ دو میلیارد تومان را مطرح کرده‌ایم.

فریدونی با اشاره به طی شدن مقدمات و ساز و کار اجرایی ترخیص کتاب‌های ناشران خارجی نمایشگاه کتاب تهران که به نام وزارت فرهنگ و ارشاد در گمرک مانده است،‌ گفت: تعیین مکان انبار کتاب‌ها انجام شده و مقدمات ترخیص نیز شروع شده است،‌ کتاب‌های به زودی از گمرک ترخیص می‌شوند و ما نظارت محتوایی را در انبار شروع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ساز و کار خروج کتاب از گمرک به مانند سال گذشته است.‌ در سال‌های گذشته ما بار را از گمرک خارج کرده و به محلی به نام گمرک مصلی می‌بردیم که آنجا کتاب‌ها بررسی شده و پس از بررسی اجازه خروج داده می‌شد.‌ امسال هم که نمایشگاه کتاب تهران را نداریم،‌ به همین شیوه عمل می‌کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608150

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.