علیزاده برمی در گفت‌وگو با «تهران نیوز» عنوان کرد؛

خلق بی‌رویه پول؛ یکی از عوامل بی‌‍رغبتی بانک‌ها در اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه

  • کد خبر : 598893
  • ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۰۷
خلق بی‌رویه پول؛ یکی از عوامل بی‌‍رغبتی بانک‌ها در اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه

نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم یکی از عوامل بی‌رغبتی بانک‌ها به اعطای تسهیلات قرض الحسنه را خلق بی‌رویه پول دانست و در همین رابطه خاطرنشان کرد: متأسفانه بانک‌ها بیش از حد دست به خلق پول می‌زنند و هیچ نظارتی هم بر آنها نیست.

علی‌اکبر علیزاده برمی، نماینده مردم مردم دامغان در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، درباره علت بی‌رغبتی بانک و موسسات مالی به اعطای تسهیلات قرض الحسنه و کم‌رنگ این نوع تسهیلات در معادلات بانکی اظهار کرد: مشکلات بانکی و موسسات مالی در خصوص بی‌رغبتی آنها به اعطای تسهیلات قرض الحسنه یا کم‌بهره، ریشه در برخی مشکلات جدی دارد که باید مورد بررسی و واکاوی بیشتر قرار گیرد تا راهکاری برای حل این مشکل پیدا شود.

وی با بیان اینکه سیتسم بانکداری کشور با مشکلاتی روبه‌رو است و همین مشکلات همچون کوه یخی هستند که مشکل‌آفرین شده‌اند، گفت: اصلی‌ترین مشکل بانک‌ها این است که به بنگاه‌داری مشغول هستند و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از سرمایه‌های مردم وارد فعالیت‌های بنگاه‌داری شوند و به تبع آن، قدرت خدمات‌دهی بانک‌ها کاهش یافته است.

نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم با بیان اینکه بانک مرکزی باید نظارت جدی بر عملکرد بانک‌ها و موسسات مالی داشته باشد، گفت: متأسفانه عدم استقلال بانک مرکزی سبب شده تا خود این موضوع به یک مشکل تبدیل شود.

علیزاده برمی با اشاره به سوءاستفاده بانک‌ها و موسسات مالی از بانک مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دولت‌ها مشکلات مالی دارند و با کمبود بودجه مواجه هستند، بانک‌ها که باید یک درصد معینی از بانک مرکزی برداشت می‌کردند، متأسفانه با سوءاستفاده از شرایط چندین برابر این درصد معین از بانک مرکزی برداشت کردند.

بیشتر بخوانید:

وی یکی دیگر از عوامل بی‌رغبتی بانک‌ها به اعطای تسهیلات قرض الحسنه را خلق بی‌رویه پول دانست و در همین رابطه خاطرنشان کرد: متأسفانه بانک‌ها بیش از حد دست به خلق پول می‌زنند و هیچ نظارتی هم بر آنها نیست.

این نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: امروز بانک‌ها و موسسات مالی به یکی از مشکلات بزرگ در پیش روی توسعه کسب و کارها در کشور تبدیل شده‌اند.

علیزاده برمی گفت: حل مشکلات مالی نیازمند یک نظام جامع بانکی است که الحمدالله مجلس یازدهم به این قضیه ورود کرده است و تا زمانی که نظام جامع بانکی تهیه و تصویب نشود، مشکل بانکی به قوت خود باقی خواهد ماند و همچنان بانک‌ها و موسسات مالی به خودسری خود ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=598893

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.