خط سرخ عاشورا چگونه به حقیقت پیوست ؟

  • کد خبر : 521512
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
خط سرخ عاشورا چگونه به حقیقت پیوست ؟

ارادتمندان به اهل بیت علیهم السلام در شهرستان قدس با شور و شعور حسینی در روز تاسوعای حسینی در تمام مساجد، حسینیه‌ها، تکیه‌ها و منازل عزاداری کردند و به راستی که خط سرخ عاشورا با واژه تاسوعا به حقیقت پیوست.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ تاسوعای حسینی از راه رسید و نام حضرت باب الحوائج بر سر عالمیان می‌درخشد. روز نهم ماه محرم الحرام سال ۶۱ هجری، معروف به تاسوعا و آخرین روزی که امام حسین علیه‌السلام و یارانش شبانگاه آن را درک کرده­ بودند و این روز به شب عاشورا پیوند خورده است. بدین جهت در نزد مسلمانان و محبان اهل بیت علیهم‌السلام از اهمیت بالایی برخوردار است.

تاسوعا بزرگداشت شهادت اسوه ایثار، ادب و دلاوری بزرگ مردی است که با گذشت بیش از هزار و چهارصد سال، هنوز تاریخ روشن از کرامت های اوست و نام او با وفا و ادب و مردانگی همراه است.

ارادتمندان اهل بیت علیهم السلام در شهرستان قدس با شور و شعور حسینی بر درس آموزی از قیام سرور آزادگان جهان امام حسین علیه‌السلام تاکید کردند. مجالس عزاداری سالروز شهادت امام حسین علیه‌السلام در روز تاسوعای حسینی در تمام مساجد، حسینیه ها، تکیه و منازل بسیاری از شهروندان با شور و حال خاصی برگزاری می‌شود.

تاسوعای حسینی تجلی گاه ارادت به ماه منیر بنی هاشم، آغاز عطشناک نهضت حسینی است. به راستی که خط سرخ عاشورا با واژه تاسوعا به حقیقت پیوست.

 

تصاویر تجلی خط سرخ عاشورا در استان تهران

شهرستان قدس یکی از شهرستانهای استان تهران است و در غرب شهر تهران و همسایگی استان البرز قرار دارد.

مرکزیت شهرستان قدس، در ابتدا روستایی با نام قلعه حسن خان از بخش کن بود که در اوایل انقلاب با نام شهرک حسن خان به شهرستان شهریار سپرده شد. نام آن به شهرک قدس تغییر پیدا کرد و بعدها با اضافه شدن چند روستا و دهکده و تصویب نخست‌وزیر وقت به شهرقدس تبدیل شد. دراردیبهشت ۱۳۸۸ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان قدس به مرکزیت شهر قدس که با ساختار تقسیماتی بخش مرکزی شامل دهستان‌های هفت جوی و دانش با درجه تراکمی زیاد، در غرب شهر تهران و کیلومتر ۲۰بزرگراه فتح و مجاورت استان البرز و راه‌آهن تهران ـ تبریز قرار گرفته‌است موافقت کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521512

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.