خسارت ۲۰۰ میلیونی به ورزشگاه آزادی

  • کد خبر : 482051
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
خسارت ۲۰۰ میلیونی به ورزشگاه آزادی

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مراسم سالگرد شهید شیرودی از تبدیل ورزشگاه شهید شیرودی به خانه ورزشکاران خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مراسم سالگرد شهید شیرودی از تبدیل ورزشگاه شهید شیرودی به خانه ورزشکاران خبر داد.

حسن کریمی در جمع خبرنگاران درباره‌ی خسارات وارده به ورزشگاه آزادی پس از پایان دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان گفت: حرکت هواداران دو تیم پرسپولیس و سپاهان یک حرکت غیر ورزشی بود و ما برای بازی‌های جام باشگاههای آسیا هزینه‌های سنگینی را برای ورزشگاه آزادی انجام داده بودیم و کارهای خوبی صورت گرفته بود ولی متأسفانه در این بازی عده‌ای که من نمی‌خواهم از لفظ تماشاچی نام ببرم ظرفیت لازم را نداشتند و بدون دلیل سبب تخریب ورزشگاه آزادی شدند. در این تخریب ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون در برآورد اولیه ورزشگاه آزادی خسارت دید.

تخریب ورزشگاه آزادی

وی گفت: ما برنامه‌های زیادی برای آزادی داریم اما متأسفانه این گونه حرکات روند برنامه‌های ما را در آزادی کند می‌کند. ورزشگاه آزادی سرمایه ملی است و زمانی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد بیشتر از خسارت مالی ما را ناراحت می‌کند.

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به این پرسش که آیا خسارت وارده به ورزشگاه باید توسط پرسپولیس پرداخت شود یا سپاهان خاطر نشان کرد: طبق قانون پرسپولیس باید کل خسارت را پرداخت نماید. ما قبل از دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان ورزشگاه را به باشگاه پرسپولیس سالم تحویل دادیم و بعد از بازی نیز باید سالم تحویل می‌گرفتیم. طرف قرارداد ما پرسپولیس است نه سپاها ن. خسارت اصلی را نیز باید پرسپولیس پرداخت کند. البته اگر مسئولیت قضایی، هواداران سپاهان را نیز مقصر بداند آنها باید خسارت را به پرسپولیس بدهند و پرسپولیس نیز کلیه خسارات وارد شده به آزادی را در اختیار شرکت توسعه و نگهداری امکان ورزشی قرار دهد.

کریمی درباره‌ی بازسازی ورزشگاه شهید شیرودی اظهار کرد: این امکان وجود ندارد که ورزشگاه را تخریب کنیم. طی مشاوره‌ای که در این زمینه گرفتیم قرار بر این شد که این ورزشگاه به خانه ورزشکاران و پاتوقی برای پیشکسوتان ورزشی تبدیل شود تا فعالیت ورزشی در آن صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: در وزارت ورزش در نهایت این مساله به تصویب رسید و منتظر هستیم تا اجرایی شود. نمی‌توانیم ورزشگاه را تخریب کنیم و در آن کار تجاری سازی صورت بگیرد. حتی برخی از دوستان در وزارت این نگاه را داشتند که به خاطر خاطرات خوب مردم این ورزشگاه به مجتمع تجاری تبدیل نشود زیرا دور نگه داشتن مردم از ورزش ظلم به آنهاست و از نظر اصولی درست نیست. همچنین به خاطر موقعیت مکانی امکان تبدیل این ورزشگاه به ورزشگاه جدید وجود ندارد.

به گزارش ایسنا؛ کریمی افزود: اگر بخواهیم ورزشگاه شیرودی را دوباره بسازیم استفاده مطلوبی از آن نمی‌توانستیم انجام دهیم و نگاه تجاری هم به این ورزشگاه نداریم. همانطور که یک خانه هنرمندان داریم تصمیم گرفتیم خانه‌ای نیز برای ورزشکاران و پیشکسوتان در ورزشگاه شیرودی داشته باشیم. البته بازسازی را انجام می‌دهیم ولی زمین چمن و بخشی از سکو را وفق می‌کنیم.

وی در پایان گفت: این ورزشگاه بنام شهید شیرودی نام گذاری شده است که وی یکی از بزرگان ما بود ضمن این که دختر شیرودی همکار ما است و این مراسم را به نام شهید شیرودی برگزار می‌کنیم.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=482051

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.