بدرقه‌ای همپای شکوه سردار

  • کد خبر : 551967
  • 06 ژانویه 2020 - 10:16
بدرقه‌ای همپای شکوه سردار

زندگی سراسر جهاد، عشق و فداکاری سپهد قاسم سلیمانی در راستای حفظ امنیت کشور و آرامش مردم ایران چهره‌ای دست نیافتی از وی ترسیم کرده و همین خصیصه بی‌نظیر سبب شده، سردار شهید محبوب دل‌ها شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، صفحه ها و شبکه های اجتماعی از ساعات بامدادی صبح جمعه 13 دی ماه که خبر شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان وی در عراق منتشر شد، رنگی دیگر گرفت.

مراسم تشییع سردار سلیمانی

خبر شهادت سردار سلیمانی

 

هر ایرانی فارغ از هر جناح و دیدگاه، عکس و نام این قهرمان ملی را زینت بخش ورودی صفحات اجتماعی خود قرار داده و در رثای این بزرگ مرد مرثیه ای نشاندند.

اما بدون شک شهادت سردار سلیمانی و همراهان وی در کنار تالم و تاثری که به همراه دارد، به نوعی منسجم کننده دیدگاه ها و نزدیک کننده دل ها بود.

«هادی معتمدی» روانپزشک درباره شخصیت سردار سلیمانی به خبرنگار اجتماعی ایرنا می گوید: زندگی انسان ها شخصیت آنان را می سازد و سردار سلیمانی با نحوه زندگی خود، شخصیتی ایجاد کرد که این شخصیت می تواند برای بسیاری از افرادی که واقعا دلشان برای مملکت، جوانان و آینده کشور می تپد، الگو باشد.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم راه سردار پابرجا باقی بماند که خواهد ماند، ادامه می دهد: این شخصیت به گونه ای بود که هم در زندگی و هم در شهادت وی باعث خیرات و برکات بسیار زیادی برای کشور شد.

معتمدی توضیح می دهد: برکات زنده بودن سردار سلیمانی را که هم مردم ایران و هم جهانیان دیدیم و شهادت او را هم دیدیم که چگونه وحدت ملی را گسترش داد.

شهادتی که تقویت کننده انسجام اجتماعی شد

یک آسیب شناس اجتماعی نیز در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا یادآور می شود: رفتاری که مردم ایران در مقابل رفتار ددمنشانه اخیر آمریکا از خود نشان دادند حاکی از این است که سردار قاسم سلیمانی در دل بسیاری از مردم جا دارد و فارغ از گرایش های سیاسی برای همه فردی قابل احترام است؛ سرداری متواضع و فروتن که علیرغم اینکه می توانست در داخل کشور در منصب های بزرگ بنشیند، جهاد و برقراری امنیت برای وطن را ترجیح داد.

سید حسن موسوی چلک می افزاید: شخصیت کاریزمای(فرهمند) که وقتی کاری در حوزه دفاعی امنیتی پیگیری می کرد منجر به موفقیت می شد. شاهد مدعا این که نشریه آمریکایی، وی را جز 10 مرد تاثیرگذار در حوزه بین الملل عنوان کرده بود.

وی با بیان اینکه واکنش مردم نسبت به شهادت سپهبد سلیمانی نشان داد که سردار در دل مردم جا داشته و همه ناراحت و نگران این اتفاق هستند، خاطرنشان می کند: امیدواریم این شرایط منجر به این شود که اختلاف ها، کمرنگ تر و به جای آن انسجام اجتماعی تقویت شود.

موسوی چلک با تاکید بر نقش انکار ناپذیر سردار سلیمانی در تقویت انسجام ملی تاکید می کند: جامعه اکنون و پس از شهادت سپهبد سلیمانی باید بیش از پیش این دستاورد را که محصول تلاش های فداکارانه سردار شهید است حفظ کند اجازه ندهد وحدت ایرانیان خدشه دار شود.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه 13 دی ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

رهبر معظم انقلاب همچنین در حکمی سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=551967

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.