کاکویی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

حمایت مردم از حاکمیت عامل اصلی موفقیت کشور در سطح بین‌المللی است

  • کد خبر : 606601
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۷:۰۷
حمایت مردم از حاکمیت عامل اصلی موفقیت کشور در سطح بین‌المللی است

دبیرکل حزب آزادگی ایران اسلامی، باور مشترک و حمایت مردم از حاکمیت را عامل اصلی موفقیت کشور در سطح بین‌الملل توصیف کرد و گفت: هرگاه مردم در امور بین‌المللی پشتیبان حاکمیت بوده‌اند؛ موفقیت و برخورد قاطع و مستحکم داشته‌ایم.

 عیسی کاکویی، دبیرکل حزب آزادگی ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاست خارجی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: اولین و مهمترین گام برای موفقیت نظام حاکم در تصمیم‌گیری و اجرای سیاست خارجی خود، این است که با مردم کشور به نگاه واحد و هم‌سو در تشخیص مصادیق دشمنی، تخاصم، تقابل و دوستی سایر کشورهای جهان برسد؛ یعنی می‌بایست به درستی و روشنی، سطح، موضوع، حجم، شکل و شیوه تخاصم کشورهای دیگر را برای مردم تبیین کند تا به عنوان پشتوانه محکم اجرای مشی و مبانی سیاست خارجی خود، از حمایت و همراهی مردم بهره بگیرد.

لزوم آگاهی سیاستمداران و مردم در حوزه سیاست خارجی

وی درباره لزوم آگاهی و هوشیاری سیاست‌مداران و مردم کشور افزود: عمده‌ترین مطلب در مقابله با متخاصم، فهم درست ما از دشمنی است. دشمنی به منافع، مصالح و نگاه انسان‌دوستانه ما بستگی تام دارد. وقتی فهم ما از مفهوم دشمنی، کامل و دقیق باشد؛ سطح و شیوه بازدارندگی سیاست خارجی ما معلوم می‌شود.

دبیرکل حزب آزادگی ایران اسلامی فهم و دیدگاه مشترک میان مردم و حاکمیت را لازمه حرکت و برخورد قاطع کشور در سیاست خارجی دانست و افزود: اگر ارکان اصلی هر حرکت یا عملیاتی، باور مشترک نداشته باشند یا در تقابل با یکدیگر باشند؛ انرژی‌ها تقلیل یافته یا از بین می‌روند و هرگز موفقیتی حاصل نخواهد شد. نظام مردم‌سالار می‌بایست مردم را با خود هم‌سو و همراه سازد؛ چرا که مردم، مهمترین عامل ثبات، تقویت و تنظیم امور هستند.

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: دشمنی و تخاصم نباید صورت شخصی به خود بگیرد و منافع و مصالح عمومی کشور می‌بایست مبنای شناخت و تعیین مخاصمه و دشمنی کشورها قرار بگیرد.

نقش رسانه در تقویت حمایت مردمی از سیاست خارجی نظام

کاکویی به نقش رسانه‌ها در جهت‌دهی به تشخیص دشمن و متخاصم اشاره کرد و یادآور شد: امروزه برخی رسانه‌ها، فضای خاکستری را به نفع خصم و دشمن شکل می‌دهند. آنها می‌کوشند مصادیق دشمنی را تغییر داده و یا باور مردم به سیاست‌های تخاصم و بازدارندگی حاکمیت را تقلیل داده و یا آنها را مجبور به پذیرش سیاست‌های خارجی حاکمیت نشان دهند.

دبیرکل حزب آزادگی ایران اسلامی، باور مشترک و حمایت مردم از حاکمیت را عامل اصلی موفقیت کشور در سطح بین‌الملل توصیف کرد و در همین رابطه گفت: هرگاه مردم در امور بین‌المللی پشتیبان حاکمیت بوده‌اند؛ موفقیت و برخورد قاطع و مستحکم داشته‌ایم؛ هر چند برخی افراد و رسانه‌ها، هر جا استحکام در برخورد داشته‌ایم؛ سعی کرده‌اند با تبلیغات و پروپاگاندای پرهیاهو، نظر مردم را متفاوت و یا در تقابل با دیدگاه‌های حاکمیت نشان بدهند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=606601

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.