حمایت دیپلمات صهیونیست از توافق سودان و اسرائیل

  • کد خبر : 620867
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
حمایت دیپلمات صهیونیست از توافق سودان و اسرائیل
سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از این سازمان خواست توافق سازش سودان با این رژیم را مورد تائید قرار دهد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سفیر رژیم صهیونیستی توافق تل‌آویو و خارطوم سودان را دستاوردی بزرگ برای دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو توصیف کرد.

گلعاد اردان در پیامی توئیتر‌ی با اشاره به دیدار با همتای سودانی خود آورد: ما در دوران تاریخی زندگی می‌کنیم! من برای اولین بار با همتای سودانی خود صحبت کردم، ما در مورد فرصت‌های همکاری در سازمان ملل در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری و موارد دیگر بحث کردیم.

سفیر رژیم صهیونیستی با یادآوری جنایت سومین کشور عربی در ماه‌های اخیر به آرمان فلسطین گفت: این بار با کشوری که با تل‌آویو جنگید و مخالف به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی دولت‌های عربی بود، توافق کردیم.

در پیام اردان آمده است: نخست وزیر نتانیاهو و رئیس جمهور دونالد ترامپ شایسته ستایش ما برای این دستاورد هستند.

دیپلمات صهیونیستی در ادامه مدعا‌هایی را نیز مطرح کرد و گفت اگر سازمان ملل در عمل به وظیفه خود صادق باشد، توافقنامه صلح اسرائیل با سودان را تحسین می‌کند و از مخالفت فلسطینیان انتقاد می‌کند. روز دوشنبه، من به شورای امنیت در مورد اهمیت این توافق نامه‌های تاریخی توضیح خواهم داد و نشان می‌دهم که چه کسی تهدید واقعی برای صلح و ثبات در منطقه است.

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه رسما توافق عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و سودان را اعلام کرد. بر اساس گزارش کاخ سفید، ترامپ ضمن اعلام توافق عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و سودان، مدعی شده که از پیوستن عربستان سعودی به این توافق نیز اطمینان دارد.

پیشتر دولت‌های عربی امارات و بحرین در خیانتی آشکار به ملت فلسطین ماه گذشته میلادی روابط پیش از این پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را علنی کردند. خیانتی که با واسطه گری رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید منعقد شد. این در حالی است که طرح صلح عربی کشور‌های عربی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را منوط به بازگرداندن سرزمین‌های فلسطین بر اساس مرز‌های سال ۱۹۶۷ و پذیرش یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس شرقی از سوی رژیم صهیونیستی می‌داند.

از زمان امضای معاهدات رژیم صهیونیستی با مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴، با واسطه گری آمریکا، امارات و بحرین سومین و چهارمین کشور‌های عربی در صف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ایستادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620867

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.