یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تهران‌نیوز اعلام کرد:

نوسان شدید شاخص بورس تا پایان مهر ماه امسال

  • کد خبر : 616488
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
نوسان شدید شاخص بورس تا پایان مهر ماه امسال
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص بورس تا پایان مهر ماه امسال در بازه یک میلیون و 500 هزار تا یک میلیون و 700 هزار واحد نوسان خواهد داشت که ناشی از شعار دولت مبنی بر حمایت است اما در واقعیت حمایتی از بازار سرمایه نشد.

محمدمهدی عشریه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به اینکه به طور قطع تا پایان مهرماه امسال روند بورس با نوسان روبرو خواهد بود،گفت: متاسفانه شعارهای دولت مبنی بر حمایت از بازار سرمایه تنها روی کاغذ ماند و در شرایط کنونی که بورس نیازمند حمایت از سوی دولت است شاهد ریزش شاخص هستیم بدون اینکه دولت واکنشی از خود نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه اتخاذ تصمیم‌های خلق‌الساعه در بازار سرمایه و ناهماهنگی بین نهادهای دولتی موجب شده تا شاهد ریزش شاخص بورس در مقطع حساس کنونی باشیم،افزود: بازار سرمایه تا پایان مهرماه سال جاری روند نوسانی خود را در محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد حفظ خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: تزریق بخش کوچکی از منابع مالی صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه می‌تواند در اوج گرفتن شاخص بورس موثر اما باید به این نکته مهم توجه کرد که در درازمدت شاخص بورس باید صعودی باشد و راهکاری برای این موضوع مهم درنظر گرفت.

عشریه اضافه‌کرد: برنامه مسئولان باید براین منوال باشد که سرمایه‌های مردمی جذب بورس شوند تا از ورود نقدینگی سرگردان به بازارهای دیگر همچون ارز که سفته‌بازی بالایی جلوگیری شود.

وی افزود: دولت باید در مسیر تقویت بورس گام بردارد تا فرار سرمایه به بازار ارز موجب نشود که شاهد گرانی نرخ ارز و به دنبال آن افزایش قیمت کالاهای اساسی در کشور باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح‌کرد: اگر بازار سرمایه به روال طبیعی خود ادامه دهد به طور قطع تا پایان سال جاری سود خوبی نصیب سهامداران خواهد شد اما اگر باز هم تصمیم‌های خلق‌الساعه دولت بورس را متشنج کند نمی‌توان به افزایش میزان نقدینگی و تزریق سرمایه جدید به بورس امیدوار بود هرچند نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که بازار سرمایه یک بازار اقتصادی مهم و اثرگذار است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616488
  • نویسنده : احمدرضا صباغی
  • منبع : تهران نیوز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.