فرماندار قرچک تاکید کرد:

حمایت از تولیدکنندگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده / تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی

  • کد خبر : 621506
  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
حمایت از تولیدکنندگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده / تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی
فرماندار شهرستان قرچک از تشدید نظارت‌ بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در صنوف، ادارات و کلیه اماکن عمومی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان قرچک به ریاست بهمن خطیبی فرماندار و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، سرپرست بخشداری مرکزی، شهردار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و دیگر مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد.

بهمن خطیبی طی سخنانی در این نشست اظهار داشت: تشدید نظارت‌ها با بازدید از اماکن عمومی، گندزدایی مراکز تردد و تجمع از جمله ادارات، بانک‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: مطابق مصوبات ستاد ملی کرونا فعالیت آندسته از گروه‌های شغلی که می‌توانند در وضعیت زرد کرونا به فعالیت بپردازند مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر الزامات سلامت محیط کار است.

فرماندار قرچک افزود: ادارات ملزم به رعایت تمام موارد بهداشتی هستند در غیر این صورت برخورد لازم با متولیان مربوطه صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: اتاق اصناف باید تشدید نظارت بر صنوف را در دستور کار قرار دهد چرا که بازار به دلیل تجمع افراد، کانون سرایت این ویروس خطرناک است.

خطیبی بیان داشت: افزایش امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان در اولویت بوده و با جدیت پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تولید و تامین ماسک با حمایت مادی ارگان‌هایی نظیر شهرداری و بخشداری و همکاری گروه‌های جهادی ادامه می‌یابد و همچنین اجرا طرح‌های مواسات، کمک مومنانه و مشارکت اجتماعی تداوم خواهد داشت.

فرماندار قرچک افزود: مراحل واکسیناسیون آنفلوانزا ویژه مادران باردار، پرسنل بهداشت و درمان و بیماران خاص انجام شده و تا کنون ۷۲ درصد جمعیت هدف، تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش از طریق سامانه شاد و سایر امکانات نسبت به پیشگیری از ابتلای این بیماری و آگاه‌سازی دانش آموزان و اولیای آن‌ها اقدام کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621506

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.