تنها دو کارمند در ثبت احوال فیروزکوه فعالیت دارند

  • کد خبر : 550931
  • ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
تنها دو کارمند در ثبت احوال فیروزکوه فعالیت دارند

رئیس ثبت احوال شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه در این اداره تنها دو کارمند و یک سرایدار مشغول بکار هستند، گفت: در ۶ ماه اول سال جاری ۱۹۳ مورد ولادت و ۱۲۳ ازدواج در فیروزکوه ثبت شده است.

نادر بختیاری رئیس ثبت احوال شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به کمبود نیرو و حجم کار در اداره ثبت احوال فیروزکوه، اظهار داشت: علیرغم اینکه چارت سازمانی در این اداره ۷ نفر است اما در این اداره فقط دو نفر کارمند و یک سرایدار مشغول به کار هستند که این مسئله باعث تحمیل فشار مضاعف به دلیل حجم کار زیاد بر کارمندان می شود.

وی یکی دیگر از مشکلات این اداره در شهرستان را مسئله ثبت فوت عنوان و تصریح کرد: ثبت فوت در روستاهای فیروزکوه بهنگام نیست و همین امر باعث بروز مشکلات عدیده ای برای خانواده های متوفی شده است.

این مقام مسئول مهمترین گام در رفع این مشکل را هم یاری و مساعدت دهیاریهای روستاها ذکر کرد و گفت: می‌توان با ایجاد تعامل بین دهیاری‌ها و ثبت احوال در مهلت قانونی ۱۰ روزه ثبت فوت افراد را انجام داد که در این راستا تاکنون سه جلسه ثبت وقایع حیاتی در فرمانداری برگزار شده است، در این جلسات چهار واقعه حیاتی برای اشخاص مورد بررسی قرار گرفت که در سه آیتم آن شامل ثبت ولادت ، ازدواج و طلاق مشکلی وجود ندارد.

 

از خرداد سال گذشته تاکنون هیچ کارت ملی هوشمندی در کشور صادر نشده است

وی افزود: با توجه به اینکه آمار تولد ها به صورت هفتگی به این اداره واصل می‌شود و به علت اینکه به همراه آمار تولد مشخصات خانواده ها مانند شماره تماس وجود دارد، برای دریافت شناسنامه در موعد ۱۵ روزه با این خانواده ها تماس گرفته می شود.

بختیاری تاکید کرد: به منظور سهولت در ثبت فوت افراد، دهیاریهای روستاها می توانند با صدور معرفی نامه و ضمیمه کردن نامه گواهی فوت که از سوی پزشک صادر می شود و ارسال آن به صورت دستی یا فکس به اداره ثبت احوال نقش مهمی در انجام این موضوع در مهلت قانونی تعیین شده داشته باشند و با این کار ضمن کمک به ثبت احوال شهرستان از روبرو شدن خانواده های متوفی با تبعات ناشی از عدم ثبت فوت در زمان قانونی جلوگیری کنند.

رئیس ثبت احوال شهرستان فیروزکوه در پاسخ به سوال خبرنگار دیمه نیوز، پیرامون مشکلات صدور کارت ملی هوشمند بیان کرد: از خردادماه سال گذشته تاکنون به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در این خصوص هیچ کارت ملی هوشمندی در کشور صادر نشده است، اما درخواست‌های متقاضیان اخذ و وارد سامانه می‌شود و تا رفع موانع و آغاز صدور کارت ملی شهروندان می توانند با دریافت کد رهگیری و معرفی نامه یا رسید از دفاتر پیشخوان دولت در مراجعه به ادارات مختلف و یا برای دریافت روادید و گذرنامه مشکل خود را مرتفع کنند و از این حیث هیچ مشکلی برای متقاضی به وجود نخواهد آمد.

 

ثبت ۱۲۳ مورد ازدواج در شش ماه اول سال ۹۸ در فیروزکوه

بختیاری در پایان با اشاره به اینکه از سوم تا نهم دی ماه به نام هفته ثبت احوال نامگذاری شده است از مسئولین شهرستان گلایه کرد و گفت: هیچ یک از مسئولین این شهرستان به مناسبت هفته ثبت احوال و یکصد و یکمین سالگی این سازمان جهت تبریک و عرض خسته نباشید به این اداره مراجعه نکردند و حتی با وجود اینکه برای عرض تبریک این هفته و مناسبت خدمت فرماندار شهرستان رسیدیم شاهد حضور هیچ یک از مسئولین شهرستان در این اداره نبودیم.

وی عنوان کرد: در ۶ ماه ابتدای سال جاری، ۶۶۴ مورد تعویض شناسنامه و ۶۰ مورد صدور شناسنامه المثنی، ۸۶۳ مورد درخواست کارت هوشمند ملی و ۷۶ مورد در خواست صدور کارت ملی المثنی، ثبت ۱۹۳ ولادت(شناسنامه نوزاد)، ثبت ۱۲۷ مورد فوت، صدور ۴۸۵ مورد گواهی فوت، ۱۲۳ مورد ازدواج و ۳۴۲ مورد الصاق عکس برای شناسنامه های دانش آموزان در این اداره ثبت و انجام شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=550931

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.