حضور تمامی اقشار مردم سبب عظمت حماسه اربعین حسینی شده است

  • کد خبر : 533465
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
حضور تمامی اقشار مردم سبب عظمت حماسه اربعین حسینی شده است

فرماندار شهرستان قرچک گفت: آنچه را که سبب عظمت حماسه اربعین حسینی شد، حضور تمامی اقشار مردم است؛ یک فرد تحصیل کرده و یک فرد بی‌سواد در کنار هم در این راهپیمایی حضور دارند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک در جمع با خبرنگاران اظهار داشت: مراسم پیاده‌روی اربعین در شهرستان قرچک  تحت عنوان جاماندگان همزمان با برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی در کربلای معلی، با حضور حضور تمامی اقشار مردم، مدیران شهری و مسئولان فرهنگی برگزار می‌شود.

خطیبی افزود: آنچه را که سبب شکوه و عظمت حماسه اربعین حسینی  شد، حضور تمامی اقشار مردم در آن است؛ یک فرد تحصیل کرده و یک فرد بی‌سواد در کنار هم در این راهپیمایی حضور دارند.

وی گفت: در روز اربعین با حضور اقشار مختلف مردم از ساعت ۶ از مصلی قرچک آغاز می‌شود و با اقامه نماز ظهر در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) به پایان می رسد.

خطیبی بیان کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر به شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی جاماندگان اربعین برنامه‌ریزی و تمهیداتی در نظر گرفته شده است، در طول مسیر مواکب و ایستگاه هایی برای رفاه حال و ارائه خدمت به حاضرین در مراسم پیاده روی زائرین جاماندگان اربعین در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای سهولت در امر سرویس دهی تعداد ۳۰ دستگاه اتوبوس امر انتقال جاماندگان اربعین را انجام می دهند و جاماندگان اربعین حسینی نیز می توانند در راه بازگشت از حرم حضرت عبدالعظیم از امکانات سرویس های اتوبوس به سمت قرچک در روز اربعین بهره مند شوند.

فرماندار قرچک افزود: ۳ دستگاه اتوبوس هم در مسیر راهپیمایی و ۳ دستگاه اتوبوس هم در سه نقطه روستاهای محمدآباد، داودآباد و صالح آباد به منظور عزیمت روستاییان به محل مصلی حکت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: تفکراربعینی  وحرکت خود جوش عاشقان اباعبدالله علیه السلام در ایام اربعین الهام گرفته از مکتب سید الشهدا علیه السلام است، که در اندیشه ودل های آزادگان جهان اثر بخش خواهد بود وشناخت حسین علیه السلام ومکتب حسینی در کانون توجهات قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533465

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.