تقوی در گفتگو با «تهران نیوز» مطرح کرد؛

حاکم بودن نرخ تورم ۴۰ درصدی در کشور / اوضاع نابسامان بورس

  • کد خبر : 624037
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
حاکم بودن نرخ تورم ۴۰ درصدی در کشور / اوضاع نابسامان بورس
مهدی تقوی، گفت:درآمدهای  حاصل از فروش نفت کاهش یافته است. زمانی که  نفت را کم بفروشیم و صادرات هم به آن معنا نداشته باشیم، دلار کمتری وارد کشور گشته و با تورم و اقتصادی ورشکسته روبرو خواهیم گشت.

مهدی تقوی، استاد دانشگاه اقتصاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز در تبیین اوضاع نامساعد بورس اظهار کرد: اوضاع نامساعد بورس ناشی از اوضاع نامناسب اقتصادی است. خرید و فروش در بورس انجام نمی‌گیرد.

وی در ارتباط با این‌که آیا روی کارآمدن ترامپ در افت تحولات بورس تاثیرگذار بوده یا خیر، گفت: از زمانی که ترامپ روی کارآمد درآمدهای نفتی ما با افت روبرو شد. در گذشته ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت فروش داشتیم؛ اکنون به میزان چشمگیری با کاهش فروش نفت روبرو شده‌ایم. ترامپ حتی به اروپاییان نیز فشار می‌آورد.

بیشتر بخوانید:

این اقتصاددان عنوان کرد: درآمدهای  حاصل از فروش نفت کاهش یافته است. زمانی که  نفت را کم بفروشیم و صادرات هم به آن معنا نداشته باشیم، دلار کمتری وارد کشور گشته و با تورم و اقتصادی ورشکسته روبرو خواهیم گشت. در گذشته سرپرست خانواده با حقوق معمولی  توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی را داشت امروزه شاهد تورم ۴۰ درصدی در کشور هستیم.

وی در پاسخ به این‌که آیا مردم در بورس سرمایه‌گذاری انجام دهند یا خیر، گفت:  افرادی سهام خریداری کرده و البته سودی عاید آنان نگردید حتی برای فروش سهمشان هم اقدام کنند، سهم آن‌ها به علت افزایش نرخ تورم به فروش نمی‌رود.

کارشناس مسائل اقتصادی در ارتباط با این‌که آیا اوضاع بورس و اقتصاد بهتر خواهد شد، افزود: اگر به میزانی که در گذشته نفت صادر کرده و دلار دریافت می کردیم برگردیم، قطعا اوضاع بهتر می‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624037

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.