در گزارش «تهران نیوز» بخوانید؛

حاشیه‌های امروز مجلس؛ از عدم حضور روحانی در پارلمان تا فریاد نمایندگان

  • کد خبر : 616769
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
حاشیه‌های امروز مجلس؛ از عدم حضور روحانی در پارلمان تا فریاد نمایندگان

جلسه رأی اعتماد مجلس به رزم حسینی با دو حاشیه مهم مواجه بود که یکی عدم حضور دوباره رئیس جمهور در این جلسه و دیگری واکنش نمایندگان به اظهارات علی اصغر عنابستانی در خصوص ارتباط نزدیک علیرضا رزم حسینی با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، جلسه بررسی صلاحیت علیرضا رزم حسینی برای تصدی جایگاه وزیر صمت، پیش از ظهر امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در نهایت وزیر پیشنهادی صمت توانست با کسب ۱۷۵ ‌رأی موافق، ۸۰ ‌رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع توانست بر کرسی هدایت این وزارتخانه تکیه بزند. جلسه رأی اعتماد به رزم حسینی با حاشیه‌های مهم همراه بود که یکی عدم حضور دوباره رئیس جمهور در این جلسه و دیگری واکنش نمایندگان به اظهارات علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در خصوص ارتباط نزدیک علیرضا رزم حسینی با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

احترام به مجلس احترام به مردم است

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور یک ساعت فرصت دارد که در جلسه علنی مجلس حضور یابد و از وزیر پیشنهادی خود دفاع کند، اما رئیس جمهور به دلیل شیوع ویروس کرونا در این جلسه حضور نیافت، ولی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور به‌جای حسن روحانی در جلسه علنی مجلس حاضر شد، اما با این تفاوت که طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، وی اجازه ندارد از وزیر پیشنهادی صمت دفاع کند.

 ازآنجاکه رئیس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت مدرس خیابانی حضور نیافته بود، تکرار این عمل ناراحتی و واکنش برخی نمایندگان را به همراه داشته است. مالک شریعتی، نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز در تذکر شفاهی با اشاره به عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به «رزم حسینی» گفت: «کاش امروز آقای روحانی ولو به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه رأی اعتماد حاضر می‌شدند، چرا که حضور مجازی مغایرتی با مصوبه ستاد ملی کرونا نداشت، احترام او به مجلس احترام به مردم تلقی می‌شود. »

از حاج قاسم سلیمانی هزینه نکنید

دومین حاشیه‌ از حاشیه‌های امروز مجلس که نظر اصحاب رسانه را به خود جلب کرد، مربوط به واکنش نمایندگان به اظهارات علی‌اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار است. علی‌اصغر عنابستانی در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت گفت: رزم حسینی جهادی است نه جناحی. رزم حسینی پشت‌میزنشین نیست و همواره آن سوی میز بوده است.

وی در ادامه کلیپی از اظهارات شهید حاج قاسم سلیمانی درباره رزم حسینی در صحن مجلس پخش کرد که این مسئله موجب اعتراض برخی از نمایندگان شد و فریاد آنان بلند شد.

عباس گودرزی، نماینده بروجرد بیش از دیگر نمایندگان اعتراض خود را در این باره مطرح کرد و با فریادهای پی‌در‌پی از نمایندگان موافق با رزم حسینی خواست که از حاج قاسم هزینه نکنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616769

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.