جودوی ایران چرا تعلیق شد؟ + جزئیات

  • کد خبر : 524447
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
جودوی ایران چرا تعلیق شد؟ + جزئیات

فدراسیون جهانی جودو اقدام به تعلیق جودوی ایران از حضور در کلیه رقابت های بین المللی کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فدراسیون جهانی جودو اقدام به تعلیق جودوی ایران از حضور در کلیه رقابت های بین المللی کرد.

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد بعد از اتفاقاتی که در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ توکیو رخ داد که طی آن سعید ملایی (بنا به ادعای فدراسیون جهانی) از طرف مقامات ایرانی مجبور به کناره‌گیری از رقابت خود شد، این فدراسیون اقدام به تعلیق جودوی ایران از حضور در کلیه رقابت‌های بین‌المللی کرد.

به گزارش «تابناک» در بیانیه فدراسیون جهانی جودو آمده است: این رفتار‌ها در تضاد کامل با مفاد نامه‌ای است که به تاریخ ۸ می ۲۰۱۹ به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد که امضای سید رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودوی ایران در پای آن قرار داشت. در آن نامه این‌طور ذکر شده بود که ما تمایل داریم که این را تایید کنیم که کمیته المپیک ایران کاملا به منشور المپیک و اصول آن پایبند است و فدراسیون ایران کاملا آن را رعایت می‌کند.

تعلیق جودوی ایران از سوی فدراسیون جهانی
در ادامه این بیانیه فدراسیون جهانی جودو مدعی شد: ایران علاوه بر این، نقض آشکار و جدی اساسنامه فدراسیون جهانی جودو را انجام داده و اهداف و اساس فعالیت فدراسیون جهانی را رعایت نکرده است. بدون هیچ پیش داوری و یا اتهام احتمالی، این رفتار‌ها موارد زیر را نقض کرده است:

– اساسنامه فدراسیون جهانی جودو
– احترام به اصول جهانی و هرگونه بی‌طرفی سیاسی
– ماده ۱.۲.۴: قائل نشدن هرگونه تبعیض به هر دلیلی در رابطه با نژاد، رنگ پوست، جنسیت، تمایل‌های جنسی، زبان، مذهب، گرایشات سیاسی یا عقیدتی، ثروت و …
– قوانین سازمانی و ورزشی فدراسیون جهانی جودو
– ماده۱.۲.۲ – تبانی و باخت عمدی (نتیجه غیرواقعی)
– اصول اخلاقی فدراسیون جهانی جودو
– منشور المپیک

کمیته اجرایی فدراسیون جهانی جودو در نظر گرفت که چنین رفتاری غیرقابل تحمل است و در نتیجه با استناد به ماده ۲۸ اساسنامه فدراسیون جهانی جودو پروسه قضایی علیه فدراسیون ایران و ارائه این پرونده به کمیته انصباطی فدراسیون جهانی جودو در اسرع وقت صورت می‌گیرد.

مهلت ۲۱ برای اعتراض به تعلیق جودوی ایران

بدنبال تعلیق جودوی ایران از سوی فدراسیون جهانی در پی اتفاقات رقابت‌های جهانی توکیو و مبارزه‌های سعید ملایی، ایران ۲۱ روز فرصت دارد تا به دادگاه حکمیت ورزش اعتراض کند. فدراسیون جهانی جودو پس از تهدیداتی که طی روز‌های گذشته علیه جودوی ایران داشت، در نهایت امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای رسمی جودوی ایران را از حضور در کلیه رویداد‌ها و فعالیت‌های بین‌المللی تعلیق کرد.

هر چند بر اساس اعلام فدراسیون جهانی، جودوی ایران از امروز تعلیق شده و این موضوع قابلیت اجرا پیدا کرده است، اما این حکم هنوز به تایید نهایی نرسیده و کمیته انضباطی فدراسیون جهانی در اینباره و مدت زمان محرومیت، تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد. بر اساس اعلام فدراسیون جهانی جودو، ایران ۲۱ روز فرصت دارد نسبت به تعلیق خود به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) اعتراض کند. فدراسیون جهانی دلیل تعلیق جودوی ایران را بی توجهی به منشور المپیک و دخالت مسائل سیاسی در ورزش عنوان کرده است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524447

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.