جوانان معترض فرانسوی ماشین‌ها را به آتش کشیدند

  • کد خبر : 587870
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
جوانان معترض فرانسوی ماشین‌ها را به آتش کشیدند
گزارش‌های زنده خبری و پست‌های توییتری امروز نشان داد پس از آنکه جوانان در مناطق مسکونی کم‌درآمد حومه پاریس و همزمان با افزایش تنش‌ها به خاطر قرنطینه کرونا، شبانه ماشین‌ها را به آتش کشیدند، پلیس ضدشورش در منطقه مستقر شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، گزارش‌های زنده خبری و پست‌های توییتری امروز نشان داد پس از آنکه جوانان در مناطق مسکونی کم‌درآمد حومه پایتخت فرانسه و همزمان با افزایش تنش‌ها به خاطر قرنطینه کرونا ، شبانه ماشین‌ها را به آتش کشیدند، پلیس ضدشورش در منطقه مستقر شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تازه‌ترین ناآرامی‌ها در محله‌های حاشیه‌ای فرانسه با تراکم جمعیتی بالا و درآمد کم ساکنان آن، پس از آن از رخ می‌دهد که حدود سه هفته پیش، یک جوان ۱۸ ساله بر اثر تصادف موتورسیکلت در حومه آرژانتویل درگذشت.

دادستان ناحیه پونتوآز که امور قضایی آرژانتویل را بر عهده دارد، در این باره اظهار کرد: تحقیقات در مورد مرگ “سابری چوبی” در جریان است.

وی افزود: یافته‌های اولیه حاکی از اینکه موتورسیکلت “چوبی” در برخورد با ماشین پلیس قرار گرفته است، نیست، در حالی که دوستان چوبی مدعی هستند موتور قربانی با ماشین پلیس برخورد داشته است.

مقامات پلیس پاریس درباره ناآرامی‌های شبانه واکنشی نشان ندادند، اما نام کاربری “شهروند ناشناس” (AnonymeCitoyen) در توییتر و ساکنان حومه آرژانتویل، فیلم و عکس‌هایی را از اتومبیل‌های سوخته و پلیس ضد شورش در این منطقه منتشر کرده‌اند.

ساکنان بخش بزون که در نزدیکی آرژانتویل قرار دارد نیز ویدئوهایی در توییتر از یک آتش بزرگ منتشر کرده‌اند که در آن‌ها مشخص نیست چه چیزی در حال سوختن است.

مناطق حاشیه‌ای فرانسه مکرراً محلی برای بروز خشم ناشی از نابرابری اجتماعی و اقتصادی و برخورد وحشیانه پلیس حتی در دوران قرنطینه فرانسه به خاطر شیوع بیماری کرونا بوده است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=587870

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.