جنجال خون های آلوده رها شده در شهریار

  • کد خبر : 535113
  • 23 اکتبر 2019 - 13:29
جنجال خون های آلوده رها شده در شهریار

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار در ارتباط با جنجال خون های آلوده رها شده در شهریار گفت: نمونه ‌ها و مارک لوله‌ها جهت بررسی بیشتر با تک‌تک آزمایشگاه‌های بخش خصوصی و دولتی و بیمارستان‌ها مقایسه شد که خوشبختانه نمونه‌ها مربوط به آزمایشگاه‌های شهریار نبوده و حتی خون‌های موجود خون انسانی نبود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، با پخش کلیپی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ریختن شیشه‌های خون‌گیری در پیاده روی شهرک اداری شهریار و صدای فردی که مدعی است از خبرنگاران صدا و سیمای تهران بوده و خون‌های مردم که توسط بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های شهریار گرفته شده را در خیابان رها می‌کنند.

با پخش این کلیپ در شبکه‌های اجتماعی و حتی شبکه‌های معاند و ضدانقلاب موضوع ابعاد تازه‌تری به خود پیدا کرد.

بررسی نمونه‌ها با با تک‌تک آزمایشگاه‌ها

در همین راستا و با پیگیری‌های خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز از شبکه بهداشت شهرستان شهریار، محمدهادی ناصح مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار با تشریح موضوع اظهار داشت: در ارتباط با کلیپی که در شبکه‌های مجازی مبنی بر رهاسازی شیشه‌های خون آلوده در خیابان و پیاده‌روهای شهریار و حتی ارسال و پخش آن در شبکه‌های ضدانقلاب، بلافاصله اقدامات و بررسی‌های لازم توسط همکاران ما انجام شد.

وی گفت: همکاران ما به محل مراجعه کرده و نمونه‌هایی از لوله‌های خونگیری و حتی خونی که در پیاده‌رو و شیشه‌های خونگیری موجود پخش شده بود را جهت بررسی نمونه‌برداری و منتقل کردند.

خون‌های موجود خون انسانی نبود

مدیر شبکه بهداشت شهرستان شهریار عنوان کرد:  نمونه‌ها و مارک لوله‌ها جهت بررسی بیشتر با تک‌تک آزمایشگاه‌های بخش خصوصی و دولتی و بیمارستان‌ها مقایسه شد که خوشبختانه نمونه‌ها مربوط به آزمایشگاه‌های شهریار نبوده و حتی خون‌های موجود خون انسانی نبود.

وی در ارتباط با قصد عامل این کار افزود: اینکه عامل این تخلف بهداشتی چه نیتی در سر داشته در حال بررسی است و اما اینکه این موضوع فیلم برداری و برای شبکه‌های معاند و ضد انقلاب خارجی ارسال شود قطعاً غرض‌ورزی بوده و این‌که تخلف بهداشتی رخ داده برای ما محرض است و دستگاه قضایی، دادستان و فرماندار شهرستان شهریار در حال پیگیری این موضوع بوده و قطعاً با متخلفان برخورد می‌شود.

وجود دستگاه‌های بی خطر ساز در مراکز درمانی

ناصح تصریح کرد: بیمارستانهای بخش خصوصی و دولتی دارای دستگاه‌های بی خطر ساز بوده و بر اساس قانون مدیریت پسماند اینکار انجام می‌شود و این مراکز درمانی پسماندهای بیمارستانی را خرد و  بی‌خطر کرده و با قراردادهایی که با شهرداری‌ها دارند این پسماندها دفن می‌شود.

رهاسازی خون آلوده در شهریار

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=535113

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.