جنایت آمریکا در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش‌نشدنی ثبت می‌شود

  • کد خبر : 551175
  • ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
جنایت آمریکا در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش‌نشدنی ثبت می‌شود

رئیس‌جمهور گفت: جنایتی که آمریکا مرتکب شد در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش‌نشدنی آنان علیه ملت ایران باقی خواهد ماند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز با حضور در منزل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و در دیدار با اعضای خانواده شهید، شهادت آن سردار سرافراز و شجاع اسلام را به خانواده وی تبریک و تسلیت گفت و جنایت آمریکا را مصداق بارز رذالت دانست.

وی با اشاره به اینکه امروز نه‌تنها ملت ایران، بلکه همه مردم مسلمان و آزادی‌خواه جهان داغ‌دار از دست دادن این شهید بزرگوار هستند، اظهار کرد: با اینکه مردم ابعاد جهاد و فداکاری‌های او را می‌شناسند، اما باید اقدامات و کارهای عظیم او برای همگان روشن شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سلیمانی سرداری بود که در این ۳۸ سال هیچگاه از مرکب جهاد پیاده نشد و تلاش و فداکاری او شبانه‌روزی بود، گفت: خدمات این شهید بزرگوار در راستای تأمین امنیت کشور و منطقه به‌ویژه برای مردم عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان فراموش‌نشدنی است.

جنایت آمریکا در تاریخ ثبت می‌شود

روحانی با تأکید بر اینکه جنایت آمریکا یاد و نام این شهید بزرگوار را از دل‌ ملت ایران بیرون نمی‌برد و ماندگار خواهد شد، افزود: این جنایتی که آمریکا مرتکب شد در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش‌نشدنی آنان علیه ملت ایران باقی خواهد ماند.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها نفهمیدند که چه خطای بزرگی را مرتکب شدند؛ آنها آثار این اقدام جنایتکارانه را نه فقط امروز، بلکه در طول سال‌های آینده هم خواهند دید.

رئیس جمهور ادامه داد: بی‌تردید آمریکا امروز به مراتب در میان مردم ایران و عراق منفورتر شده است.

روحانی با بیان اینکه جایگاه و مقام سردار سلیمانی چیزی جز شهادت آن هم به دست بزرگترین تروریست تاریخ نبود، گفت: همه نیروهای آمریکایی با آماده‌باش کامل دست به دست هم دادند تا این سرمایه بزرگ را از ما و ملت‌های مسلمان بگیرند.

وی با اشاره به اینکه خداوند این فقدان را جبران خواهد کرد، افزود: جوانان عزیز ایران پیرو و عاشق راه سردار سلیمانی بوده و ده‌ها سردار سلیمانی در این کشور ساخته می‌شوند.

سردار سلیمانی طراح عملیات‌های بزرگ بود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جای خالی سردار سلیمانی به راحتی پر نمی‌شود چراکه او نه‌تنها یک فرمانده جنگی و طراح عملیات‌های بزرگ بود، بلکه یک سیاست‌مدار و استراتژیست بی‌نظیر و بااستعدادی بود.

روحانی ادامه داد: شهید سلیمانی همواره برای ملت‌های مظلوم و امنیت کشورهای منطقه تلاش کرد و امروز همه مسلمانان و آزادگان جهان داغدار او هستند.

وی با اشاره به حضور شجاعانه سردار سلیمانی در مبارزه با تروریست‌های داعش و دفاع از حریم اهل بیت(ع) گفت: جایگاه و اقدامات او برای تاریخ ما فراموش‌نشدنی است و سردار سلیمانی جاودانه تاریخ ایران خواهد بود.

انتقام خون شهید سلیمانی را می‌گیریم

رئیس‌جمهور حق ملت ایران در خون‌خواهی و انتقام خون سردار سلیمانی را حقی بجا و حتمی دانست و اظهار کرد: انتقام خون شهید سلیمانی آن روزی ستانده می‌شود که ببینیم با ادامه مجاهدت‌ها دست خبیث آمریکا برای همیشه از منطقه کوتاه شده است.

روحانی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا شرمنده خون شهیدان نباشیم، تأکید کرد: ملت ایران با بزرگواری و حضور پرشور خود در مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ارادت خود به راه شهیدان را به نمایش خواهند گذاشت.

وی افزود: دشمنان ملت ایران از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های سردار سلیمانی در مسیر توسعه ثبات و امنیت منطقه بسیار عصبانی بودند؛ چراکه با درایت او برنامه‌ریزی و توطئه دشمنان خیلی زود برملا می‌شد و به همین دلیل او را مظلومانه و با خباثت به شهادت رساندند.

سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجاهد عالی مقام ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی عراق و همراهان آنان سحرگاه جمعه در حمله تروریستی و جنایت آمریکا در بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=551175

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.