«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

تهران حق آبه شهریار را مصادره کرد / جدی شدن معضل آب شرب در شهریار

  • کد خبر : 600977
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰:۵۴
تهران حق آبه شهریار را مصادره کرد / جدی شدن معضل آب شرب در شهریار

فرماندار شهریار گفت: یکی از معضلات مهم حال حاضر شهرستان شهریار مسئله آب شرب و کشاورزی است که با توجه به میزان سرازیر شدن جمعیت از غرب استان تهران به این شهرستان و همچنین عدم وجود زیرساخت‌های استاندارد در آینده بر میزان دغدغه مردم این منطقه افزوده می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جلسه بررسی حق آبه آب های سطحی شهرستان شهریار با حضور طاهری فرماندار شهریار، حق وردی نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، رضوی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره منابع آب استان تهران، بختیاری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آبفای استان تهران، اکبریان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آبفای غرب استان تهران و سار سئولین مرتبط در محل فرمانداری شهریار برگزار گردید.

در این جلسه ضمن بررسی وضعیت حق آب شرب و کشاورزی دشت شهریار، درباره مشکلات و معضلات موجود در زیرساخت های شهرستان در حوزه تخصیص آبو همچنین ارائه راهکارهای مدیریتی در حل بحران کم آبی دشت شهریار توسط مدیران استان و شهرستان گفتگو شد.

آب شرب و کشاورزی معضل جدی شهریار است

نوراله طاهری، فرماندار شهریار در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز یکی از معضلات مهم حال حاضر را مسئله آب شرب و کشاورزی منطقه خواند و گفت: با توجه به میزان سرازیر شدن جمعیت از غرب استان تهران به این شهرستان و همچنین عدم وجود زیرساخت‌های استاندارد در آینده بر میزان دغدغه مردم این منطقه افزوده می‌شود.

وی اظهار داشت: مسئولان باید نگاه ویژه و دلسوزانه‌تری به این منطقه داشته باشند چراکه افزایش حق آب شرب تهران منجربه کاسته شدن از حق آبه مسلم مردم این منطقه شد و امروز شاهد نگرانی‌هایی در این خصوص در سطح شهرستان هستیم.

فرماندار شهریار افزود: اگر دغدغه جبران این کاستی‌ها را داشته باشم و در فکر اجرای پروژه هایی مدیریتی برای هدایت آب های شرب و کشاورزی از منطقه های مطالعه شده و قابل انتقال به این شهرستان باشیم جای بسی امیدواری می باشد که دشت شهریار همچنان نگین سبز انگشتری غرب استان تهران بماند که در غیر این صورت با مرگ این دشت مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=600977

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.