جدیدترین اخبار از وضعیت بررسی پرونده ویلموتس

  • کد خبر : 615093
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
جدیدترین اخبار از وضعیت بررسی پرونده ویلموتس
رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت که پرونده ویلموتس در کمیسیون اصل ۹۰، دو - سه هفته آینده جمع‌بندی خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سیدنظام‌الدین موسوی اظهار کرد:‌ کمیته فرهنگی کمیسیون اصل ۹۰ هنوز در حال بررسی موضوع قرارداد و پرونده ویلموتس است. ما امروز هم با نمایندگان دستگاه‌های نظارتی جلساتی داریم و بعدازظهر مستندات و مطالب آن‌ها را هم می‌بینیم و ان‌شاءالله بعد از شنیدن نقطه نظرات آن‌ها وارد جمع‌بندی خواهیم شد تا بعد گزارش نهایی را به کمیسیون ارائه کنیم.

وی افزود: ما باید نظرات و مستندات دستگاه‌های نظارتی را بشنویم. ممکن است اگر آن‌ها نکته خاصی را بگویند بخواهیم جلسه دیگری با مسئولان فدراسیون داشته باشیم و بعد از آن جمع‌بندی و نوشتن گزارش آغاز خواهد شد.

این نماینده مجلس گفت که گزارش این پرونده ظرف دو، سه هفته آینده در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح خواهد شد.

کمیسیون اصل ۹۰ اوایل شهریورماه و به دنبال دریافت شکایت تعدادی از نمایندگان و افرادی از بیرون مجلس رسیدگی به پرونده قرارداد ویلموتس را آغاز کرده بود.

 

«فوتبال ایران به خاطر پرونده محکومیت مارک ویلموتس در موقعیت خطرناکی قرار دارد. شواهد و قرائن نشان می‌دهد برخی مدیران در داخل کشور اطلاعاتی در اختیار فدراسیون جهانی و کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار داده‌اند که کاملا دقیق نیست و به نفع یک گروه خاص است. همین مسأله و احضار مدیران فدراسیون به دادگاه با گزارش سازمان بازرسی عملا باعث ورود فیفا به پرونده و سوال از فدراسیون فوتبال شد. به همین دلیل رسیدگی به ابهامات پرونده ویلموتس وارد فاز پیچیده‌ای شده است و باز هم برخی‌ها با سوءاستفاده از کلیدواژه تعلیق در حال ضربه زدن به منافع ملی فوتبال کشور هستند. منتهی نکته قابل تامل اینجاست که بررسی شود چرا برای قرارداد با مربی بلژیکی که عملا فدراسیون را در آستانه یک فاجعه بزرگ قرار داده،‌ پای اعضای هیأت‌رئیسه را به پرونده باز کرده‌اند؟

منبع: ایسنا

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615093

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.