ثبت نام جاماندگان یارانه حمایتی دولت

  • کد خبر : 545727
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
ثبت نام جاماندگان یارانه حمایتی دولت

بر اساس اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی ، ۲۰ آذر آخرین فرصت ثبت نام جاماندگان از دریافت یارانه حمایتی معیشتی است که این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در پی افزایش قیمت بنزین در روزهای پایانی آذر ماه از سوی دولت، طرح یارانه حمایت معیشتی برای جبران بخشی از هزینه های خانواد ه ها در دهک های پایین جامعه اجرا شد و مسئولان دولتی اعلام کردند که ۱۸ میلیون خانواده ها شامل ۶۰ میلیون نفر از ایرانیان مشمول یارانه حمایت معیشتی دولت خواهند شد.

دولت نیز در سه بازه زمانی ۲۷ و ۲۹ آبان و ۲ آذر مبالغ تعیین شده را به حساب سرپرستان خانوار وریز کرد که این مبالغ بر اساس بُعد خانوار به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

 

طرح یارانه حمایت معیشتی

طرح یارانه حمایت معیشتی

مبالغ  طرح یارانه حمایت معیشتی

بنابر اعلام دولت، مبلغ حمایت معیشتی برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، برای خانوارهای دونفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوارهای چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نطر گرفته شده است.

پس از واریز نخستین مرحله از یارانه حمایت معیشتی تعدادی از خانواده ها به عدم دریافت یارانه اعتراض کردند و در ادامه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی سامانه ای را برای ثبت اعتراضات خانواده های معترض راه اندازی کرد، بر همین اساس سامانه #۶۳۶۹* فعالیت خود را از سوم آذر رسما آغاز کرد و تا ۱۰ آذر سرپرستان خانوار فرصت داشتند که در این سامانه اعتراض خود را ثبت کنند.

سایت ثبت نام یارانه معیشتی دولت 

پس از پایان ثبت نام در سامانه ذکر شده، سایت Hemayat.mcls.gov.ir از سوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شد که در واقع سرپرستان خانوار پس ثبت اعتراض خود در سامانه #۶۳۶۹* باید پس از دریافت کد رهگیری در مرحله بعدی اعتراض خود را در این سایت ثبت و پیگیری کنند.

مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی تمدید نمی شود 

بنا بر گفته حسین میرزایی؛ سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی؛ سرپرستان خانوار تا چارشنبه هفته جاری ۲۰ آذر فرصت دارند در سایت اشاره شده ثبت نام کنند و زمان اعلام شده به هیچ عنوان تمدید نمی شود.

همچنین بر اساس اظهارات میرزایی قرار است تا قبل از واریز مرحله بعدی یارانه حمایتی وضعیت خانواده های معترض در رابطه با عدم دریافت این یارانه تعیین تکلیف شود.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545727

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.