مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

  • کد خبر : 540387
  • 16 نوامبر 2019 - 10:57
مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

مهلت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کدرشته محل های آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه ها رو به پایان است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کدرشته محل های آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد فردا یکشنبه ۲۶ آبان ماه جاری به پایان می رسد.

 ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون ارشد

اطلاعات لازم در خصوص رشته ها و دانشگاه های دارای ظرفیت برای تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون در کدرشته محل های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که ظرفیت آنها تکمیل نشده از روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

کلیه متقاضیان واجد شرایط بر اساس مندرجات اطلاعیه فوق از روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه می توانستند نسبت به تکمیل ظرفیت انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه در آزمون فوق اقدام کنند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه اولین مرحله المپیاد علمی- دانشجویی کشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب روز ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ برگزار شد.

از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب این آزمون تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر معادل ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و تعداد ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۴۹٫۹۰ درصد داوطلبان مرد بودند.

حدودا ۱۶۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ پذیرش شدند که با احتساب استعدادهای درخشان این آمار به حدود ۱۹۰ هزار داوطلب می رسد.

همچنین داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز که بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند (اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته نکرده اند) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس http://azmoon.org مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540387

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.