تیم منتخب هفته هفتم لیگ نوزدهم

  • کد خبر : 534607
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
تیم منتخب هفته هفتم لیگ نوزدهم

هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به پایان رسید که تمامی مدعیان موفق به شکست رقبا شدند و نمایندگان زیادی را به تیم منتخب هفته روانه کردند تا بر خلاف هفته‌های اخیر پدیده‌های کمتری در تیم منتخب حضور داشته باشند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در دوره نوزدهم، هفته برتری تمامی مدعیان اصلی لیگ بود که نقطه عطف آن تعداد زیاد گلی بود که طی این هفته بین تیمها رد و بدل شد. این هفته از مسابقات را می‌توان هفت ناکامی میزبانان دانست زیرا در ۸ بازی انجام شده، ۵ تیم میزبان بازنده بودند و نتوانستند از امتیاز میزبانی استفاده کنند. این هفته از مسابقات لیگ برتر با ادامه بردهای استراماچونی، سپاهان، پدیده و تراکتور همراه بود و همچنین سرخپوشان تهرانی سوار بر پیکان به جاده رقابت برای قهرمانی برگشتند. با وجود رد و بدل شدن ۲۰ گل در ۸ بازی که آمار ۲٫۵ گل در هر مسابقه را به همراه داشت اما باز هم اکثر مهاجمان در گلزنی توفیقی نداشتند تا انتخاب تیم منتخب هفته هفتم با دشواری‌هایی همراه باشد.

تیم منتخب هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران از ۲ بازیکن فولادی، ۲ بازیکن استقلالی، ۲ بازیکن تراکتوری، ۲ بازیکن پرسپولیسی و تک ستاره‌هایی از شهرخودرو، نفت مسجد سلیمان و سپاهان تشکیل شده که در غالب سیستم ۲-۴-۴ خطی چیدمان شده است.

تیم منتخب هفته هفتم لیگ نوزدهم؛

 

دروازه‌بان تیم منتخب هفته

شهاب گردان، فولاد خوزستان

تیم منتخب هفته هفتم

علیرغم این که شهاب گردان در مسابقه با ماشین سازی تبریز دو بار دروازه خود را باز شده دید اما درخشش این گلر با تجربه باعث شد تا فولاد در جریان بازی باقی بماند و در نهایت نیز حکم پیروزی شاگردان نکونام در تبریز امضا شود. گردان در این مسابقه شهاب گردان به جز دو توپی که موفق به مهارشان نشد که البته یکی از آنها از روی نقطه پنالتی بود؛ ۴ مهار موفق، ۳ خروج و ۲ بازیابی توپ داشت و به خوبی موفق شد جلوی مهاجمان تکنیکی و سریع ماشین را بگیرد.

مدافعان تیم منتخب هفته 

وریا غفوری، استقلال

بلاخره بعد از گذشته هفته‌ها از لیگ برتر فوتبال ایران سر و کله استقلالی‌ها نیز به تیم منتخب هفته باز شد. کاپیتان وریا غفوری در برد پر گل دیروز آبی‌ها نقش پر رنگی داشت و با یک گل و یک پاس گل روی نیمی از گلهای تیمش اثر گذار بود. وریا در این مسابقه ۲ پاس کلیدی و ۲ سانتر داشت که اتفاقاً اکثر این توپ‌ها موقعیت‌های خوبی را برای آبی پوشان ایجاد کرد.

عارف غلامی، استقلال

تیم منتخب هفته هفتم

در کنار وریا غفوری استقلال یک سوپرایز ویژه نیز داشت و آن عارف غلامی بود که کلید برد دیروز استقلال بود. عارف که قرار نبود در بازی دیروز حضور داشته باشد در همان دقایق ابتدایی ارزش حضورش را نشان داد و با گل دقیقه ۹ خود خیلی زود استقلال را به بردن امیدوار کرد. عارف علاوه بر یک گل و یک پاس گلی که داشت در فاز دفاعی نیز با ۴ تکل موفق، ۱ قطع و ۱ دفع توپ عملکرد خوبی داشت تا در تیم منتخب جای بگیرد.

ایوب والی، فولاد خوزستان

در کنار عارف غلامی این ایوب والی بود که به عنوان یک مدافع نقش سوپر استار تیم را هم بازی کرد و با ثبت دو گل از ۳ گل تیمش در بازی با ماشین سازی به بهترین بازیکن تیمش در این مسابقه تبدیل شد. ایوب والی در این مسابقه در فاز دفاعی نیز ۲ قطع توپ و ۴ تکل موفق داشت و در نیمه دوم حسابی جلوی حملات حریف را گرفت تا پیروزی برای این تیم حفظ شود.

پیام ملکیان، نفت مسجد سلیمان

تیم منتخب هفته هفتم

تک گل ۳ امتیازی پیام ملکیان در بازی با شاهین به حدی حائز اهمیت بود که این بازیکن را به عنوان بهترین بازیکن دیدار نفت و شاهین معرفی کرد. نفت مسجد سلیمان در ادامه روند خوب خودش همراه با تارتار در بازی با شاهین نیز درخشان ظاهر شد و این بار نوبت پیام ملکیان به عنوان دیگر مدافع این تیم بود که بدرخشد. ملکیان در این مسابقه علاوه بر گل، ۱ پاس کلیدی و ۳ سانتر، در فاز دفاعی نیز فوق العاده بود و با ۶ قطع توپ عملاً حملات نفتی‌ها را از جناح چپ متوقف کرد.

هافبک‌های تیم منتخب هفته

محمد محبی، سپاهان

پدیده جدید لیگ برتر فوتبال ایران بعد از حضور در اردوی تیم ملی نیز به روند خوب خود ادامه داد و در بازی با گل گهر سیرجان پایه گذار هر دو گل تیمش شد تا به همه ثابت کرده باشد که درخشش او و به تبع آن دعوت شدن به تیم ملی اتفاقی نبوده است. با این اوصاف باید منتظر درخشش بیشتر محمد محبی بود و خیلی از ملی پوشان جایگاه خود را باید در خطر ببینند.

احمد نورالهی، پرسپولیس

کاپیتان احمد در ادامه روند رو به رشد خود و بر خلاف روند کلی تیمش در بازی با پیکان نیز گل سه امتیازی تیمش را به ثمر رساند تا نقش خودش در پرسپولیس را به همگان ثابت کرده باشد. احمد نورالهی که به کنار گذاشته شدن ماهینی، سید جلال و امید عالیشاه به کاپیتان این روزهای پرسپولیس تبدیل شده در زمین مسابقه نیز نفر اول تیمش است و نبض میانه میدان را برای سرخها در دست دارد. نورالهی در این مسابقه علاوه بر گل پیروزی بخشی که داشت جلوی بسیاری از حملات حریف را گرفت و توپ را هم به خوبی برای تیمش به گردش در آورد.

میمبلا، تراکتور

مارادونای پرو در بازی با ناجی چراغ اول را برای تیمش روشن کرد و با یک شوت از راه دور که از فاصله نزدیک به ۴۰ متری نواخته شد چشمان همگان را به خود خیره کرد. میمبلا در این مسابقه با تکنیک بالایی که از خود به نمایش گذاشت کلید دروازه نساجی شد و مدافعان قائمشهری را به شدت آزار داد تا ارزشهای وی بیش از پیش ثابت شود.

محمد قاسمی نژاد، شهر خودرو

تیم منتخب هفته هفتم

در بازی فیزیکی و سنگین شهر خودرو و پدیده که هیچ یک از دو تیم قصد از دست دادن تمام امتیازات را نداشتند این محمد قاسمی نژاد بود که تفاوت را رقم زد و با یک جای گیر فوق العاده در بین مدافعان ذوب آهن توپ را به تور چسباند تا قرمزهای مشهد باز هم برنده مسابقه باشند. قاسمی نژاد در این مسابقه با دوندگی بالایی که داشت فشار زیادی را روی خط میانی و دفاع ذوب گذاشت و موفق هم بود.

مهاجمان تیم منتخب هفته 

علی علیپور، پرسپولیس 

تیم منتخب هفته هفتم

آقای گل دو فصل پیش لیگ برتر فوتبال ایران و یکی از برترین گلزنان ایران در لیگ هجدهم هنوز نتوانسته طعم گلزنی در لیگ را بچشد اما در بازی با پیکان یکی از خوب‌های تیمش بود و موقعیت‌های زیادی را برای هم تیمی‌های خود ساخته و پرداخته کرد که اتفاقاً یکی از آنها توسط ترابی تبدیل به گل شد اما چندتای آن هم توسط جونیور حرام شد. علیپور در این مسابقه یک آمار امیدوار کننده دیگر هم داشت و آن ۳ شوت در چارچوب از مجموع ۴ شوت زده شده بود که هواداران را به آینده امیدوار می‌کند.

ساسان انصاری، تراکتور

ساسان انصاری در بازی با نساجی چنان درخشان ظاهر شد که عنوان بهترین بازیکن هفته را هم از آن خود کرد. مهاجم شیرازی تراکتوری‌ها در این مسابقه و در فاطله کوتاهی گلهای دوم و سوم تیمش را به ثمر رساند و علاوه بر آن پاس گل چهار را هم ساخته و پرداخته کرد تا در یک بازی کار ۳ بازی را کرده باشد و بهترین بازیکن هفته لقب بگیرد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534607

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.